Dawid Kownacki: Lech Poznań? Ja „zielone światło” dałem

Dawid Kownacki: Lech Poznań? Ja „zielone światło” dałem fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kanał Sportowy [Twitter]

Dawid Kownacki w rozmowie z Kanałem Sportowym opowiedział o swojej aktualnej sytuacji, odsłaniając przy tym kulisy odejścia z Lecha Poznań.

Środkowy napastnik zimą trafił na Bułgarską w ramach wypożyczenia i przyczynił do wywalczenia przez ekipę z Wielkopolski mistrzostwa Polski. Idąc tym tropem, kibice liczyli na zatrzymanie „Kownasia”.

Lech Poznań skontaktował się z Fortuną Düsseldorf, ale rozmowy nie przyniosły porozumienia.

– Próbujemy walczyć o Dawida, zrobimy wszystko, żeby do nas trafił, ale nie jest to łatwe zadanie. Raz - Fortuna. Dwa - inne kluby chcące pozyskać utalentowanego zawodnika – mówił przed miesiącem Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy „Kolejorza”.

Teraz kulisy odsłonić postanowił sam zawodnik.

– Tak się potoczyło, że w Poznaniu nie wylądowałem i nie wyląduję – powiedział wprost w wywiadzie dla Kanału Sportowego.

– Ja „zielone światło” dałem, niestety klub nie chciał wydać tyle pieniędzy – uzupełnił.

Poza przedstawicielem Ekstraklasy o 25-latka walczyły też inne ekipy, w tym FC Zürich.

– Na pewno oferta mistrza Szwajcarii była bardzo poważna. Wiem, że do tej pory są działania z ich strony, żeby jeszcze ten transfer zrobić – wyznał.

– Również dwie oferty z 2. Bundesligi, z innych klubów. Klub chciał mnie sprzedać – zauważył.

Dziś pracodawca autora czterech goli i dwóch asyst w 14 spotkaniach poprzedniego sezonu dla poznańskiej drużyny może podpisać nowy kontrakt.

– Przyszedł trener Thioune, nie mieliśmy wcześniej styczności ze sobą, zobaczył mnie na obozie, jak pracuję. Już po kilku dniach odbył ze mną rozmowę i zapytał, jakie mam plany na przyszłość – oznajmił.

Dawid Kownacki przybył za blisko siedem milionów euro, co do dzisiaj jest rekordem transferowym w wykonaniu ekipy z 2. Bundesligi. W trwającej kampanii rozegrał już dwa spotkania, zdobył bramkę i raz asystował.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy