2022-08-12 15:21:09; Aktualizacja: 1 rok temu
Dawid Kownacki odpowiedział kibicowi „Chłopaku, chyba coś Ci się w głowie popierd*****” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek Źródło: Lech Poznań [Instagram] I Dawid Kownacki [Instagram]

Dawid Kownacki odniósł się do użytkownika Instagrama obrażającego Filipa Marchwińskiego.

W czwartek Lech Poznań mierzył się w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Víkingurem Reykjavík, z którym przegrał pierwsze spotkanie 0:1. W 44. minucie „Kolejorz” prowadził z rywalem z Islandii 2:0 po golach Mikaela Ishaka i Kristoffera Velde. W drugiej części gry poznaniacy mieli wiele świetnych okazji do zamknięcia dwumeczu, ale żadnej nie potrafili wykorzystać. W efekcie Víkingur zdobył bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry, doprowadzając do dogrywki. W niej do siatki trafili Filip Marchwiński i Afonso Sousa, dając Lechowi awans.

W trakcie meczu kibice Lecha wielokrotnie dawali oznaki niezadowolenia z gry piłkarzy. Standardowo przeniosło się to również na media społecznościowe. „Marchwinski to stara ku*wa marchwinski je*any jest marchwinieskiego trzeba pier**lić bo marchwińki od tego jest auuu” - napisał użytkownik tomaszbbrzakala pod postem Lecha na Instagramie opublikowanym po golu Marchwińskiego.

Dość nieoczekiwanie odpisał mu Dawid Kownacki, a więc były piłkarz Lecha.

„Chłopaku, chyba coś Ci się w głowie popierdoliło. Rozpędź się i wiesz co zrób. Ogarnijcie się ludzie, bo wasza głupota przechodzi ludzkie pojęcie. Ten internet i myślenie, że jesteście bezkarni was totalnie zgorszyła. Nie pozdrawiam” - napisał napastnik, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Poznania z Fortuny Düsseldorf.

Komentarza niesfornego użytkownika próżno już szukać pod postem Lecha.