De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć

De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kevin De Bruyne | Twitter

Gwiazdor Manchesteru City, Kevin De Bruyne, zabrał głos w kwestii nowo powstałej Superligi.

Z niedzieli na poniedziałek świat obiegła informacja o powstaniu Superligi. W rolę założycieli postanowiło wcielić się dwanaście podmiotów: Real Madryt, FC Barcelona, Atlético Madryt, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Juventus, AC Milan oraz Inter Mediolan.

Decyzja tych klubów niemalże od razu spotkała się z ogromną krytyką ze strony opinii publicznej oraz władz poszczególnych federacji piłkarskich.

Teraz głos w sprawie postanowił zabrać też gwiazdor Manchesteru City, Kevin de Bruyne.

„Ten człowiek pochodzi z małego miasteczka w Belgii i marzył o grze na jak najwyższym poziomie.

Występowałem w takich ligach jak belgijska, niemiecka oraz angielska. Ponadto dumnie reprezentowałem mój kraj.

Pracowałem i rywalizowałem ze wszystkimi, którzy próbowali mnie pokonać i sięgać po trofea. Zawsze najważniejsza w tym wszystkim była rywalizacja.

Biorąc pod uwagę wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku dni, mam wrażenie, że to dobry moment, aby wszystkie strony spotkały się i spróbowały znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Wiem, że jest to ogromny biznes i sam jestem jego częścią. Mimo to nadal drzemie we mnie mały chłopiec, który po prostu uwielbia grać w piłkę nożną. Nie chodzi mi tu o jednostkę, ale o futbol na całym świecie.

Inspirujemy kolejne pokolenia potencjalnych piłkarzy i pozwólmy fanom marzyć” - czytamy.

Według ostatnich informacji zarówno Chelsea, jak i Manchester City rozważają wycofanie się z Superligi. Ponadto z posadą wiceprezesa Manchesteru United pożegnał się Ed Woodward.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy