De Rossi odchodzi z Boca Juniors

De Rossi odchodzi z Boca Juniors fot. Swimaf [Wikipedia]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak pisze Gianluca Di Marzio, Daniele De Rossi jest zdecydowany na odejście z Boca Juniors.

Umowa 36-letniego defensywnego pomocnika z argentyńskim klubem jest ważna do 30 czerwca. Włoch zdecydował się jednak rozwiązać kontrakt nieco wcześniej i zakończyć karierę piłkarską. Wszelkie formalności powinny zostać załatwione w najbliższych dniach. Wtedy też wyjaśni się, jakie ma dalsze plany De Rossi. Di Marzio sugeruje, że może wrócić do Romy w nowej roli.

De Rossi trafił do Boca Juniors latem. Od tamtej pory mistrz świata z 2006 roku rozegrał sześć spotkań w koszulce argentyńskiej ekipy. Strzelił w nich jednego gola. W międzyczasie borykał się z kontuzją uda.

Boca to drugi klub w karierze De Rossiego. Wcześniej był on związany wyłącznie z Romą. Pomocnik uzbierał w barwach „Giallorossich” 616 występów (63 bramki i 54 ostatnie podania).

Potencjalny powrót do Rzymu wiązałby się zapewne z objęciem posady dyrektorskiej. Przypomnijmy, że po zawieszeniu butów na kołku na taki krok zdecydował się Francesco Totti. Legenda „Giallorossich” nie potrafiła jednak znaleźć wspólnego języka z władzami klubu i już z niego odeszła.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy