De Rossi wybrał wyzwanie na koniec kariery

De Rossi wybrał wyzwanie na koniec kariery
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | La Gazzetta dello Sport

Daniele De Rossi pozostaje bez klubu, lecz według najnowszych wieści taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. Defensywny pomocnik ma ostatecznie dołączyć do Boca Juniors.

Gdy tylko Roma wydała komunikat mówiący o tym, że kontrakt Daniele De Rossiego nie zostanie przedłużony, wiele klubów zostało postawionych w stan gotowości. Jednym z nich jest argentyńskie Boca Juniors, w którym pracuje Nicolás Burdisso. 38-latek pełni rolę dyrektora sportowego i nie czekając na ruch ze strony innych ekip, od razu skontaktował się ze swoim byłym kolegą z zespołu.

Pomysł wyjazdu do Ameryki Południowej od początku trafiał w gusta zawodnika, lecz przeciwna takiemu obrotowi spraw była jego żona, która wolała, aby 35-latek skorzystał z oferty Los Angeles FC.

Ostatecznie, jak informuje Gianluca Di Marzio, a wtóruje mu „La Gazzetta dello Sport”, Boca Juniors wypracowało porozumienie z Włochem w sprawie rocznego kontrakt z opcją odejścia na początku 2020 roku. Ma to być zależne od realizacji jednego z celów defensywnego pomocnika, który chciałby rozpocząć kurs trenerski. Inny wariant zakłada wyjazd do Major League Soccer. 

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, transfer zostanie sfinalizowany w najbliższych kilkunastu godzinach. 

Przypomnijmy, że przez całą dotychczasową karierę Daniele De Rossi związany był z Romą. Pomimo tego, gdy nie przedłużono z nim kontraktu, miał on rozważać dołączenie do Fiorentiny bądź Atalanty. Summa summarum taki scenariusz nie będzie miał pokrycia w rzeczywistości. 

W sezonie 2018/2019 defensywny pomocnik uzbierał 23 występy, które okrasił dwoma trafieniami i asystą. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy