De Rossi wybrał wyzwanie na koniec kariery

De Rossi wybrał wyzwanie na koniec kariery fot. Swimaf [Wikipedia]
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | La Gazzetta dello Sport

Daniele De Rossi pozostaje bez klubu, lecz według najnowszych wieści taki stan rzeczy nie utrzyma się długo. Defensywny pomocnik ma ostatecznie dołączyć do Boca Juniors.

Gdy tylko Roma wydała komunikat mówiący o tym, że kontrakt Daniele De Rossiego nie zostanie przedłużony, wiele klubów zostało postawionych w stan gotowości. Jednym z nich jest argentyńskie Boca Juniors, w którym pracuje Nicolás Burdisso. 38-latek pełni rolę dyrektora sportowego i nie czekając na ruch ze strony innych ekip, od razu skontaktował się ze swoim byłym kolegą z zespołu.

Pomysł wyjazdu do Ameryki Południowej od początku trafiał w gusta zawodnika, lecz przeciwna takiemu obrotowi spraw była jego żona, która wolała, aby 35-latek skorzystał z oferty Los Angeles FC.

Ostatecznie, jak informuje Gianluca Di Marzio, a wtóruje mu „La Gazzetta dello Sport”, Boca Juniors wypracowało porozumienie z Włochem w sprawie rocznego kontrakt z opcją odejścia na początku 2020 roku. Ma to być zależne od realizacji jednego z celów defensywnego pomocnika, który chciałby rozpocząć kurs trenerski. Inny wariant zakłada wyjazd do Major League Soccer. 

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, transfer zostanie sfinalizowany w najbliższych kilkunastu godzinach. 

Przypomnijmy, że przez całą dotychczasową karierę Daniele De Rossi związany był z Romą. Pomimo tego, gdy nie przedłużono z nim kontraktu, miał on rozważać dołączenie do Fiorentiny bądź Atalanty. Summa summarum taki scenariusz nie będzie miał pokrycia w rzeczywistości. 

W sezonie 2018/2019 defensywny pomocnik uzbierał 23 występy, które okrasił dwoma trafieniami i asystą. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy