Debiut-marzenie Traoré [WIDEO]

Debiut-marzenie Traoré [WIDEO]
Dawid Michalski
Dawid Michalski
Źródło: Transfery.info

Ten weekend stoi pod znakiem udanych debiutów. Wczoraj, tylko 12. sekund potrzebował nowy nabytek BVB, Miloš Jojić, by strzelić gola. Dzisiaj debiutancką bramkę zaliczył, ściągnięty zimą do Evertonu, Lacina Traoré.

A do ostatnich dni okna nie wiadomo było, czy Lacina Traoré w ogóle przejdzie do Evertonu. Zresztą z tym związana było długa historia. Najpierw, na początku stycznia, AS Monaco wykupiło go z Anży Machaczkała. Od razu było ustalone, że napastnik pójdzie na wypożyczenie do Anglii. Zainteresowany był West Ham, później pojawiła się konkretniejsza oferta Evertonu. W międzyczasie, poważnej kontuzji nabawił się podstawowy snajper klubu Ligue 1, Radamel Falcao. Zdecydowano jednak, że Traoré i tak zostanie wypożyczony. Po drodze pojawiły się jeszcze problemy z otrzymaniem pozwolenia na pracę, ostatecznie jednak transfer sfinalizowano.

Lacina Traoré dopiero dzisiaj miał okazję, żeby zadebiutować w barwach "The Toffees". Roberto Martinez wystawił go w podstawowym składzie w meczu FA Cup przeciwko Swansea. Nikt, nawet pewnie on sam, nie spodziewał się, że może się to okazać strzałem w dziesiątkę. Rosły snajper już w 4. minucie strzelił swoją pierwszą bramkę dla Evertonu. W dodatku, nie byle jaką.

 

Długo jednak piłkarze Evertonu z prowadzenia nie cieszyli się. Siedem minut później wyrównał Jonathan de Guzman. Zdecydowaną przewagę ma jednak drużyna z Goodison Park, powinna nawet strzelić już drugiego gola. Póki co, po I połowie, utrzymuje się wynik remisowy.

Przypominamy również, że jeden z naszych redakcyjnych kolegów bacznie przygląda się taktyce Evertonu i dogłębnie ją analizuje. Efekty jego pracy, można przeczytać TUTAJ.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy