Dejan Stanković może wrócić do Serie A w roli trenera

Dejan Stanković może wrócić do Serie A w roli trenera fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Secolo XIX

Dejan Stanković jest głównym kandydatem do objęcia posady trenera Sampdorii, o czym informuje „Il Secolo XIX”.

Dejan Stanković jeszcze jako piłkarz był przez wiele lat związany z Półwyspem Apenińskim. Do Serie A trafił w 1998 roku, kiedy to pozyskało go Lazio. Po sześciu latach zmienił barwy na Inter Mediolan.

To właśnie na Giuseppe Meazza święcił swoje największe triumfy w piłkarskiej karierze. Sięgnął nie tylko po wszystkie trofea na krajowym podwórku, ale i w sezonie 2009/2010 wygrał Ligę Mistrzów.

Latem 2013 roku podjął jednak decyzję o zakończeniu kariery. Od tamtej pory szkolił się jako trener i swoją pierwszą szansę otrzymał w grudniu 2019 roku. Wtedy to objął Crvenę zvezdę.

Serb zbiera na rodzimym podwórku świetne recenzje za swoją pracę i wydaje się, że wkrótce ujrzymy go na ławce trenerskiej we Włoszech. Tak przynajmniej twierdzą tamtejsze media, których zdaniem miałby on objąć Sampdorię.

W ostatnich tygodniach doszło już zresztą do rozmów między stronami i wydaje się, że wszystko zmierza ku zawiązaniu współpracy. 42-latek miałby zastąpić na stanowisku Claudio Ranieriego.

Ekipa z Genui radzi sobie w obecnym sezonie nieźle i plasuje się w ligowej tabeli na dziesiątym miejscu. W barwach wspomnianego zespołu podstawowym zawodnikiem jest reprezentant Polski, Bartosz Bereszyński.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy