Derby Madrytu przerwane! [WIDEO]

2024-09-29 22:35:46; Aktualizacja: 1 godzina temu
Derby Madrytu przerwane! [WIDEO] Fot. TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Mecz Atlético Madryt – Real Madryt upływał w bardzo przyjemnej atmosferze. Tak było jednak tylko do 69. minuty. Sędzia nie miał innego wyjścia, jak przerwać spotkanie.

Kibice z sektora ustawionego za bramką Thiabuta Courtois nieoczekiwanie zaczęli rzucać w stronę Belga przeróżne rzeczy. Na murawę wleciały zapalniczki oraz cięższe bliżej niezidentyfikowane przedmioty.

Arbiter główny Mateo Busquets otrzymał sygnał od golkipera o niemożliwości kontynuowania spotkania ze względu na narastającą agresję zwolenników Atlético. Błyskawicznie zarządzono dłuższą przerwę. Piłkarze zeszli do szatni, aby spróbować uspokoić atmosferę.

Trenerzy zostali o tym doskonale poinformowani. Co więcej, Diego Simeone wraz z liderami szatni podeszli pod trybunę z fanami gospodarzy, aby zaapelować o spokój i dokończenie rywalizacji zgodnie z planem.

Te obrazki przejdą do historii zagorzałej rywalizacji. Nigdy wcześniej nie miały one miejsca, także na Santiago Bernabéu.

Trudno powiedzieć, co wywołało wściekłość u kibiców. Niewykluczone, że w międzyczasie Courtois prowokował ich nieprzystającymi gestami.

Do momentu pauzy sędzia pokazał zawodnikom tylko dwie żółte kartki. Pojedynek przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze jak na wydarzenie tak wielkiej rangi.

Docelowo spotkanie miało zostać przerwane na 10 minut, ale okres oczekiwania przedłużył się dwukrotnie. Na razie Real prowadzi 1-0 po bramce Édera Militão.