Di Marzio: Jeison Murillo blisko nowego klubu

Di Marzio: Jeison Murillo blisko nowego klubu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Wszystko wskazuje na to, że Jeison Murillo trafi do Sampdorii.

Jak podaje Gianluca Di Marzio, działacze włoskiego klubu są blisko dojścia do ostatecznego porozumienia z władzami Valencii w sprawie pozyskania kolumbijskiego stopera. Do Genui 27-latek ma trafić na zasadzie wartego dwa miliony euro wypożyczenia z późniejszym obowiązkiem wykupu za 12 milionów.

Zimą Murillo był wypożyczony do Barcelony. W barwach „Dumy Katalonii” rozegrał jednak tylko cztery spotkania i zgodnie z przypuszczeniami nie został przez nią wykupiony.

Szeregi samej Valencii Murillo zasilił w 2017 roku. W jej koszulce stoper również nie zanotował zbyt wielu występów, bo wybiegał na murawę w sumie 20 razy.

W przeszłości Kolumbijczyk grał już we Włoszech, reprezentując barwy Interu. W sezonie 2015/2016 obrońca opuścił tylko cztery kolejki Serie A. W kolejnych rozgrywkach pojawiał się na boiskach już nieco rzadziej. Po nich trafił do Valencii.

Przypomnijmy, że zawodnikami Sampdorii są Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Poprzedni sezon zakończyła ona na dziewiątej lokacie w tabeli ligi włoskiej.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy