Di Marzio: Piłkarz Juventusu zdecydowany na transfer

Di Marzio: Piłkarz Juventusu zdecydowany na transfer fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Kwadwo Asamoah zgodził się na transfer do Galatasaray.

Władze „Galaty” od kilku dni poważnie starają się o wszechstronnego Ghańczyka i to co do tej pory wydawało się mało prawdopodobne, staje się coraz bardziej możliwe. Znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował, że piłkarz wyraził zgodę na przenosiny do Turcji. Miałby tam podpisać czteroletni kontrakt, na mocy którego zarabiałby trzy miliony euro rocznie. Istotny jest też fakt, iż w Süper Lig mógłby liczyć na bardziej regularne występy.

Porozumienie nie oznacza jednak pewnej finalizacji transferu. Zgodę na odejście gracza musi wyrazić jeszcze Juventus, a przekonanie „Bianconerich” nie będzie już takiego łatwe. Asamoah jest ceniony w Turynie, ponieważ może być zmiennikiem dla Alexa Sandro i równie dobrze grać w środku pola. Zanim mistrzowie Włoch zgodzą się na sprzedaż 28-latka, do Turynu musi zostać sprowadzony jego następca.

W ostatnim czasie sporo zamieszania narosło wokół Leonardo Spinazzoli. 24-latek jest wypożyczony z Juventusu do Atalanty i „Stara Dama” chciałaby sprowadzić go z powrotem, na co nie chcą się zgodzić „Orobici”. Władze „La Dei” również chcieliby najpierw znaleźć następcę Włocha, a wśród kandydatów wymieniani są Laxalt i Ansaldi. „Juve” zaproponowało wykupienie tego pierwszego z Genoi, a następnie oddanie go Atalancie, lecz ekipa z Bergamo nie jest przekonana co do takiego rozwiązania.

Spinazzola na co dzień występuje po lewej stronie boiska i z powodzeniem może grać zarówno w pomocy jak i obronie, ale z powodzeniem może występować również na innych pozycjach w pomocy, a nawet ataku. W Atalancie przebywa na zasadzie dwuletniego wypożyczenia. W zeszłym sezonie wystąpił w 30 ligowych meczach, w których zaliczył pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy