Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera

Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Gazzettino

Antonio Di Natale opowiedział o swoich planach zawodowych.

Po tym, jak w lipcu 2016 roku legendarny napastnik zdecydował się zakończyć przygodę z graniem w piłkę, na jakiś czas słuch po nim zaginął.

Były zawodnik Udinese Calcio wrócił jednak do futbolu w sierpniu 2018 roku. Wówczas to dołączył do sztabu Pasqualea Marino w Spezii Calcio.

Po minionym sezonie ten szkoleniowiec pożegnał się z piastowaną funkcją, podobnie zresztą jak Di Natale. Działacze znaleźli dla niego jednak inne stanowisko i powierzyli mu prowadzenie ekipy do lat 17.

41-latek na razie wywiązuje się ze swoich obowiązków co najmniej przyzwoicie i powoli zaczyna snuć plany odnośnie do swojej przyszłości, o czym postanowił opowiedzieć w jednym z wywiadów.

- Czuję się świetnie z tym, co robię. Jest to raczej inne uczucie, niżeli to, które miałem okazję doświadczyć na boisku, jednak nie narzekam. Zawsze bowiem moim marzeniem było prowadzenie młodych piłkarzy. W minionym sezonie miałem okazję współpracować z Pasqualem Marino i teraz to procentuje - mówi.

- Moje serce bije dla Udinese. To miejsce, w którym zostawiłem wiele zdrowie i nie będę ukrywał, że chciałbym tam wrócić. Nie przeczę: marzę, by poprowadzić pierwszy zespół. Kto wie, co się wydarzy. Na razie skupiam się na sprawach bieżących - kończy.

Urodzony w Neapolu piłkarz rozegrał w barwach Udinese łącznie 445 spotkań. Strzelił w tym czasie 228 goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru City na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w pierwszej rundzie kwalifikacji Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! Manchester City porozumiał się z Ferránem Torresem?! OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy