Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera

Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Gazzettino

Antonio Di Natale opowiedział o swoich planach zawodowych.

Po tym, jak w lipcu 2016 roku legendarny napastnik zdecydował się zakończyć przygodę z graniem w piłkę, na jakiś czas słuch po nim zaginął.

Były zawodnik Udinese Calcio wrócił jednak do futbolu w sierpniu 2018 roku. Wówczas to dołączył do sztabu Pasqualea Marino w Spezii Calcio.

Po minionym sezonie ten szkoleniowiec pożegnał się z piastowaną funkcją, podobnie zresztą jak Di Natale. Działacze znaleźli dla niego jednak inne stanowisko i powierzyli mu prowadzenie ekipy do lat 17.

41-latek na razie wywiązuje się ze swoich obowiązków co najmniej przyzwoicie i powoli zaczyna snuć plany odnośnie do swojej przyszłości, o czym postanowił opowiedzieć w jednym z wywiadów.

- Czuję się świetnie z tym, co robię. Jest to raczej inne uczucie, niżeli to, które miałem okazję doświadczyć na boisku, jednak nie narzekam. Zawsze bowiem moim marzeniem było prowadzenie młodych piłkarzy. W minionym sezonie miałem okazję współpracować z Pasqualem Marino i teraz to procentuje - mówi.

- Moje serce bije dla Udinese. To miejsce, w którym zostawiłem wiele zdrowie i nie będę ukrywał, że chciałbym tam wrócić. Nie przeczę: marzę, by poprowadzić pierwszy zespół. Kto wie, co się wydarzy. Na razie skupiam się na sprawach bieżących - kończy.

Urodzony w Neapolu piłkarz rozegrał w barwach Udinese łącznie 445 spotkań. Strzelił w tym czasie 228 goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Trzy kluby z Ekstraklasy nie pozyskały w zimowym oknie żadnego nowego piłkarza Trzy kluby z Ekstraklasy nie pozyskały w zimowym oknie żadnego nowego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy