Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera

Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Gazzettino

Antonio Di Natale opowiedział o swoich planach zawodowych.

Po tym, jak w lipcu 2016 roku legendarny napastnik zdecydował się zakończyć przygodę z graniem w piłkę, na jakiś czas słuch po nim zaginął.

Były zawodnik Udinese Calcio wrócił jednak do futbolu w sierpniu 2018 roku. Wówczas to dołączył do sztabu Pasqualea Marino w Spezii Calcio.

Po minionym sezonie ten szkoleniowiec pożegnał się z piastowaną funkcją, podobnie zresztą jak Di Natale. Działacze znaleźli dla niego jednak inne stanowisko i powierzyli mu prowadzenie ekipy do lat 17.

41-latek na razie wywiązuje się ze swoich obowiązków co najmniej przyzwoicie i powoli zaczyna snuć plany odnośnie do swojej przyszłości, o czym postanowił opowiedzieć w jednym z wywiadów.

- Czuję się świetnie z tym, co robię. Jest to raczej inne uczucie, niżeli to, które miałem okazję doświadczyć na boisku, jednak nie narzekam. Zawsze bowiem moim marzeniem było prowadzenie młodych piłkarzy. W minionym sezonie miałem okazję współpracować z Pasqualem Marino i teraz to procentuje - mówi.

- Moje serce bije dla Udinese. To miejsce, w którym zostawiłem wiele zdrowie i nie będę ukrywał, że chciałbym tam wrócić. Nie przeczę: marzę, by poprowadzić pierwszy zespół. Kto wie, co się wydarzy. Na razie skupiam się na sprawach bieżących - kończy.

Urodzony w Neapolu piłkarz rozegrał w barwach Udinese łącznie 445 spotkań. Strzelił w tym czasie 228 goli.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Guardiola skorzysta z klauzuli?! Może odejść z Manchesteru City już po sezonie Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Ranking UEFA bezlitosny dla Polski. Nasze kluby czeka trudny czas! Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej Liga Europy: Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Portugalczycy ostatnim sparingpartnerem Hiszpanii przed Euro 2020 OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu OFICJALNIE: Coman wróci na murawę w styczniu Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy