Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera

Di Natale: Chcę wrócić do Udinese w roli trenera
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Gazzettino

Antonio Di Natale opowiedział o swoich planach zawodowych.

Po tym, jak w lipcu 2016 roku legendarny napastnik zdecydował się zakończyć przygodę z graniem w piłkę, na jakiś czas słuch po nim zaginął.

Były zawodnik Udinese Calcio wrócił jednak do futbolu w sierpniu 2018 roku. Wówczas to dołączył do sztabu Pasqualea Marino w Spezii Calcio.

Po minionym sezonie ten szkoleniowiec pożegnał się z piastowaną funkcją, podobnie zresztą jak Di Natale. Działacze znaleźli dla niego jednak inne stanowisko i powierzyli mu prowadzenie ekipy do lat 17.

41-latek na razie wywiązuje się ze swoich obowiązków co najmniej przyzwoicie i powoli zaczyna snuć plany odnośnie do swojej przyszłości, o czym postanowił opowiedzieć w jednym z wywiadów.

- Czuję się świetnie z tym, co robię. Jest to raczej inne uczucie, niżeli to, które miałem okazję doświadczyć na boisku, jednak nie narzekam. Zawsze bowiem moim marzeniem było prowadzenie młodych piłkarzy. W minionym sezonie miałem okazję współpracować z Pasqualem Marino i teraz to procentuje - mówi.

- Moje serce bije dla Udinese. To miejsce, w którym zostawiłem wiele zdrowie i nie będę ukrywał, że chciałbym tam wrócić. Nie przeczę: marzę, by poprowadzić pierwszy zespół. Kto wie, co się wydarzy. Na razie skupiam się na sprawach bieżących - kończy.

Urodzony w Neapolu piłkarz rozegrał w barwach Udinese łącznie 445 spotkań. Strzelił w tym czasie 228 goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion Moder zdradził kulisy transferu do Brighton & Hove Albion 5 wniosków po El Clásico 5 wniosków po El Clásico Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Monchi z dwoma ambitnymi celami. Hitowe transfery Sevilli już w styczniu?! Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Håland głównym celem transferowym Manchesteru United na środek ataku Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy