Didier Deschamps rozwiewa wątpliwości w sprawie występów Karima Benzemy na Mistrzostwach Świata. „Jeśli chcecie marzyć…”

Didier Deschamps rozwiewa wątpliwości w sprawie występów Karima Benzemy na Mistrzostwach Świata. „Jeśli chcecie marzyć…” fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RMC Sport

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, zajął stanowisko odnośnie ewentualnego powrotu Karima Benzemy na zgrupowanie w Katarze. Opiekun zespołu kategorycznie wykluczył występy napastnika Realu Madryt na Mistrzostwach Świata 2022.

Zdobywca Złotej Piłki na sezon 2021/2022 oszczędzał się w ostatnich spotkaniach swojego klubu, licząc, że to pozwoli mu na udział w mundialu.

Wszystko przebiegało dobrze, do czasu, aż atakujący miał po raz pierwszy wziąć udział w treningu zespołowym. To wówczas poczuł on niepokojący ból, właściwie bez kontaktu z rywalem.

Sztab medyczny „Trójkolorowych” dokładnie obejrzał Karima Benzemy i stwierdził u niego odnowienie się urazu mięśniowego lewego uda.

Didier Deschamps pochylił się nad sytuacją swojej kadry, wobec czego doszedł do wniosku, że nie powoła nikogo w miejsce kontuzjowanej gwiazdy.

Wstępnie przewidywano, że „Coco” będzie poza grą przez trzy, może cztery tygodnie.

Najnowsze doniesienia mówią o nadspodziewanie szybkiej regeneracji problematycznego miejsca ciała i rekonwalescencji będącej na ostatniej prostej.

Francuzi bez Benzemy odnieśli dwa zwycięstwa, mają zapewnione wyjście z grupy. To idealna sytuacja do generowanie różnego rodzaju plotek.

Powstała bowiem hipoteza, że skoro kadra liczy 25 nazwisk, to napastnik Realu Madryt może w każdej chwili wrócić do Kataru i występować na turnieju.

Głos w tej sprawie zabrał Deschamps, prędko ucinając spekulacje.

– Szukasz tam, gdzie nie trzeba... To nie jest coś, co zajmuje mój umysł, znasz sytuację – rozpoczął selekcjoner.

– Rozmawiałem z Karimem po jego wyjeździe, znasz sytuację i ramy czasowe, w których powinien dojść do siebie. Nie wiem, dokąd zmierza ta dyskusja. Zajmuję się 24 zawodnikami, którzy są tutaj, nawet gdy pojawił się tu Kimpembe i rozmawiałem Paulem Pogbą czy innymi zawodnikami bez powołania – oświadczył.

– Pozostawię to wam, jeśli chcecie o tym rozmawiać, debatować, marzyć. Nie będę komentował rzeczy, które nie dotyczą naszego codziennego życia – zakończył.

Wypowiedzi sternika reprezentacji Francji ostatecznie zamykają debatą dotyczącą autora autora sześciu goli w trwającym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy