Diego Carlos pożądany w Anglii. Klarowne stanowisko Sevilli

Diego Carlos pożądany w Anglii. Klarowne stanowisko Sevilli fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bruno Andrade [Twitter]

Diego Carlos jest obecnie jednym z głównych defensywnych celów transferowych Newcastle United. Podobnie jak to miało miejsce ze Svenem Botmanem z Lille, nie będzie jednak łatwo wyciągnąć go z Sevilli.

Do niedawna to Botman zajmował pierwsze miejsce na liście życzeń Newcastle w kontekście wzmocnienia środka obrony. Lille dało jednak do zrozumienia angielskiemu klubowi, że nie chce żegnać się z defensorem w trakcie sezonu i wszystko wskazuje na to, że „Sroki” przynajmniej na razie odpuściły ten temat.

Skupiły się za to na pozyskaniu Diego Carlosa z Sevilli. Pierwsza oferta za brazylijskiego obrońcę wystosowana przez Newcastle miała opiewać na 30 milionów euro i została odrzucona. „The Telegraph” informował o złożeniu drugiej propozycji, nie ujawniając jej wysokości.

Jak napisał w czwartek na Twitterze Bruno Andrade z Uol.com.br, Sevilla na pewno nie sprzeda Carlosa za mniej niż 40 milionów euro. Na tej kwocie może jednak się nie skończyć, ponieważ hiszpański klub na razie najchętniej w ogóle by się z nim nie żegnał. Wydaje się, że sam 28-letni zawodnik również woli zostać na Półwyspie Iberyjskim do lata. Sevilla zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli.

W tym sezonie Carlos rozegrał 27 meczów w barwach Sevilli. Zdobył dwie bramki.

Newcastle United pójdzie za ciosem? Hitowy transfer pomocnika na celowniku

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy