Diogo Costa z rosnącymi szansami na transfer do Premier League. Następny gigant liczy się w grze o Portugalczyka

Diogo Costa z rosnącymi szansami na transfer do Premier League. Następny gigant liczy się w grze o Portugalczyka fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Diogo Costa sposobi się do opuszczenia szeregów FC Porto po zakończeniu trwającego sezonu i to pomimo przedłużenia ostatnio umowy z klubem. Obecnie największe szanse na jego ewentualne pozyskanie ma... Chelsea - uważa Matteo Moretto z Relevo.com.

Reprezentant Portugalii wskoczył w ubiegłych rozgrywkach do wyjściowego składu „Smoków” i bardzo szybko zaczął wyrabiać sobie dobrą markę na europejskiej arenie.

Taki stan rzeczy wpłynął na pojawienie się zainteresowania usługami 23-letniego zawodnika ze strony mocniejszych klubów ze Starego Kontynentu.

Do tej pory spekulowano, że najpoważniejszą chęć do nawiązania współpracy z Diogo Costą przejawia Manchester United, rozglądający się za długofalowym następcą Davida De Gei.

Zapędy „Czerwonych Diabłów” w walce o względy Portugalczyka zastopowała podpisana ostatnio przez piłkarza nowa umowa z FC Porto do 30 czerwca 2027 roku z klauzulą odstępnego ustaloną na poziomie 75 milionów euro.

Matteo Moretto z Relevo.com przekonuje jednak, że wykonanie tego ruchu przez bramkarza nie zmienia w żadnym stopniu jego planów odnośnie przyszłości i ten jest nastawiony pozytywnie do zaliczenia latem głośnej przeprowadzki.

Wspomniany dziennikarz zauważa też, że 23-latek ma wciąż spore szanse na to, żeby wylądować w Premier League, ale nie w Manchesterze United, ponieważ obecnie najbardziej pozytywne rozmowy agent Jorge Mendes na temat transferu swojego klienta przeprowadził z Chelsea.

Pojawienie się opcji związanej z zasileniem szeregów „The Blues” oznacza, że jej szeregi musiałby opuścić ktoś z dwójki - Kepa Arrizabalaga lub Édouard Mendy. Obecnie za golkipera typowanego do rozstania z londyńskim klubem jest uważany reprezentant Senegalu związany z angielską drużyną do 30 czerwca 2025 roku.

Diogo Costa wystąpił w 19 meczach w tym sezonie i zachował w nich dziewięć czystych kont.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Jakub Kwiatkowski o łańcuszku Julesa Koundé. „Podkablowałem do technicznego” Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy