Dlaczego były gracz Górnika Zabrze i GKS-u Katowice zakończył karierę w wieku 28 lat?
2025-08-23 09:00:16; Aktualizacja: 4 miesiące temu
W latach 2014-2017 z Górnikiem Zabrze związany był Armin Ćerimagić. Bośniak nie jest już aktywnym piłkarzem - karierę zakończył latem 2022 roku, gdy miał zaledwie 28 wiosen na karku. Swoją decyzję wyjaśnił w rozmowie z portalem Roosevelta81.pl.
Latem 2014 roku Górnik Zabrze ogłosił pozyskanie Armina Ćerimagicia - 20-letniego skrzydłowego z Bośni i Hercegowiny. Na Roosevelta przeniósł się on z KAA Gent, gdzie nie doczekał się debiutu w seniorach.
Ćerimagić uchodził za utalentowanego zawodnika, między innymi zaliczył osiem występów w młodzieżowej reprezentacji, jednak jego przygoda w trójkolorowych barwach nie była zbyt udana, a przyczyniły się do tego częste kontuzje - w Zabrzu spędził dwa i pół roku i przez ten czas wystąpił w zaledwie 35 spotkaniach (na swoim koncie zapisał po dwie bramki i asysty).
Później związany był on z GKS-em Katowice, słoweńskimi NS Mura oraz NK Triglav, a także FK Mladost Doboj Kakanj i FK Željezničar w swojej ojczyźnie, jednak żadna z tych przygód nie była udana, bo skrzydłowego cały czas prześladowały kontuzje.Popularne
Ćerimagić latem 2022 roku, gdy miał na karku zaledwie 28 lat, postanowił zakończyć swoją piłkarską karierę. Opowiedział o tym w rozmowie z portalem Roosevelta81.pl.
- To była najtrudniejsza decyzja i najtrudniejszy czas w moim życiu. Ale po tylu trudnych chwilach, problemach i nieprzespanych nocach, zdecydowałem, że dla mojego zdrowia najlepiej będzie, jeśli zakończę. Może za wcześnie, ale czasami w życiu trzeba po prostu podejmować trudne decyzje i próbować iść dalej… - powiedział Bośniak.
- Miałem o wiele większe ambicje i cele zawodowe, więc oczywiście myślę, że mógłbym osiągnąć więcej, gdybym nie miał tylu kontuzji i sytuacji, które nieustannie mnie cofały. Czasami było to po prostu zbyt wiele i nierealne do wytłumaczenia. Postanowiłem więc docenić wiele innych pozytywnych rzeczy, które mi się przytrafiły i których się nauczyłem, a także ludzi, których poznałem podczas tego całego procesu. Jestem więc pewien, że to nie był stracony czas i wspaniałe doświadczenie życiowe - dodał Ćerimagić na temat swojej kariery.
A czym 31-latek zajmuje się po odwieszeniu piłkarskich butów na kołek? Pozostaje związany z futbolem - na Bałkanach wyszukuje utalentowanych młodych piłkarzy.











![Transfery - Relacja na żywo [31/12/2025]](img/photos/113068/170x113/relacja-31122025.jpg)




![Arsenal zakończy rok na szczycie Premier League. „Kanonierzy” nokautem przerywają świetną serię Aston Villi [WIDEO]](img/photos/114023/170x113/gabriel.jpg)



![Klub z pierwszej ligi rozstał się z dyrektorem sportowym [OFICJALNIE]](img/photos/94347/90x60/stadion-gornika-leczna-podczas-intensywnych-opadow-sniegu.jpg)







![Raków Częstochowa pożegnał czterech członków sztabu szkoleniowego [OFICJALNIE]. Idą do Marka Papszuna](img/photos/113973/170x113/marek-papszun.jpg)



