Dlatego Liverpool został wystawiony na sprzedaż [ESPN]

Dlatego Liverpool został wystawiony na sprzedaż [ESPN] fot. cowardlion / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: ESPN

Fenway Sports Group wystawiła na sprzedaż Liverpool FC, którym nadzoruje od 2010 roku. Amerykańska grupa pragnie spieniężyć swoje udziały w cenionym klubie z dwóch głównych powodów - podaje ESPN.

Dość nieoczekiwanie w poniedziałek świat obiegła informacja, iż obecni właściciele Liverpoolu wystawiają na sprzedaż swoją własność. Decyzja ta ma być pokłosiem długotrwałych rozmów.

Fenway Sports Group zapewnia, iż cała ewentualna operacja przejęcia nie zostanie przeprowadzona w pośpiechu. Priorytet amerykańskiej grupy ma stanowić nadal dobro klubu, który za jej panowania sięgnął po mistrzostwo kraju i Ligę Mistrzów, kończąc tym samym wieloletnią posuchę i żegnając wszechobecny marazm na Anfield.

Jak podaje ESPN, stanowisko FSG nie ma nic wspólnego z ostatnimi słabszymi wynikami podopiecznych Jürgena Kloppa.

Po pierwsze, spółka ze Stanów Zjednoczonych bardzo liczyła, iż kontrowersyjny pomysł utworzenia Superligi rzeczywiście wejdzie w życie. Jak wiadomo, wszystkie angielskie drużyny na wskutek licznej krytyki wycofały się ostatecznie z tej idei, aczkolwiek nie zapomniały o niej całkowicie.

Właściciele Liverpoolu wiązali z nowym formatem rozgrywek spore nadzieje, związane głównie ze zwiększeniem znacznie swych dochodów.

Drugi powód to przejęcie Chelsea, która trafiła niedawno we władanie Todda Boehly’ego. Amerykanin za londyński zespół zapłacił 4,25 miliarda funtów, a więc najwięcej w historii sportu. Perspektywa tak dużego zarobku kusi spółkę zarządzającą również baseballowym Boston Red Sox z Major League Baseball.

Ta po fachowej analizie zorientowała się, iż za aktywa 19-krotnych mistrzów Anglii może domagać się zbliżonej kwoty. Albo nawet większej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy