Dominik Furman może wrócić do Ekstraklasy. Chcą go dwa kluby

Dominik Furman może wrócić do Ekstraklasy. Chcą go dwa kluby fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Super Express

Dominik Furman znalazł się na celowniku Rakowa Częstochowa oraz Lechii Gdańsk, o czym informuje „Super Express”.

Zespół Gençlerbirliği nie wykonał zadania na ten sezon i spadł z tureckiej ekstraklasy. Z tego powodu działacze klubu będą chcieli wkrótce nieco odchudzić kadrę.

Jednym z piłkarzy tej ekipy jest Dominik Furman. Jego kontrakt obowiązuje wprawdzie do 30 czerwca 2022 roku, ale jeśli znajdzie się na niego nabywca, to władze nie powinny robić mu problemów w kwestii zmiany barw.

Chętnych na usługi środkowego pomocnik nie powinno brakować. Już jakiś czas temu wspominano o nim w kontekście przeprowadzki do Śląska Wrocław. Tam mógłby współpracować z dobrze mu znanym Jackiem Magierą.

Okazuje się jednak, że do gry o jego względy włączyły się dwa kolejne podmioty, a tak przynajmniej twierdzi „Super Express”. Zdaniem gazety zakusy w kierunku pozyskania 28-latka czynią Raków Częstochowa oraz Lechia Gdańsk.

Pierwsza z tych ekip ma za sobą bardzo dobry sezon. Udało jej się nie tylko wywalczyć Puchar Polski, ale i zająć rekordowe, bo drugie miejsce w Ekstraklasie.

Drużyna prowadzona przez Marka Papszuna stanie zatem wkrótce do walki o awans do europejskich pucharów, ale po odejściach Miłosza Szczepańskiego i Petra Schwarza potrzebne są wzmocnienia w środku pola. Stąd pomysł sprowadzenia Furmana.

W grze jest też jednak wspomniana Lechia Gdańsk. Ta ekipa ma natomiast plan, by w kolejnym sezonie wrócić do gry o podium Ekstraklasy.

Jeśli chodzi o pomocnika, to rozegrał on w trwającym sezonie 23 mecze. Jego dorobek to trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego napastnika. Alexandre Guedes zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy