Dominik Szala po porażce Polski z Japonią: Sami jesteśmy sobie tego winni

2023-11-11 13:34:20; Aktualizacja: 8 miesięcy temu
Dominik Szala po porażce Polski z Japonią: Sami jesteśmy sobie tego winni Fot. Górnik Zabrze
Karol Brandt Źródło: TVP Sport

Polska na inaugurację Mistrzostw Świata 2023 do lat 17 przegrała z Japonią 0:1, a po meczu głos zabrał Dominik Szala.

Mimo kilku niewykorzystanych szans to Japończycy byli groźniejsi. Już w ósmej minucie trafili w słupek, później Polaków ratował Michał Matys.

Początek drugiej połowy w wykonaniu biało-czerwonych trudno uznać za udany. Czuła to ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kiedy tylko sędzia wznowił mecz po ulewie deszczu, doskoczyli oni do zespołu Marcina Włodarskiego i strzelili gola, jak się okazało jedynego w zawodach.

W walce o wyrównanie nie pomagała nieskuteczność podań, już od defensywy. Swoje za uszami ma na pewno Dominik Szala.

Piłkarz Górnika Zabrze udzielił wywiadu pomeczowego.

– Widzieliśmy od samego początku, co będą robić. Widzieliśmy, że będą grali długą piłką. (…) To nie był łatwy mecz, przez całe 90 minut musieliśmy być przygotowani. No i jakiś brak doskoku przy bramce i samy jesteśmy sobie tego winni – stwierdził prawy obrońca.

– Trochę za nerwowo weszliśmy w mecz – dodał.

– Ciężko było pod koniec, brakowało tych sił – podkreślił.

Cel jest jeden.

– Musimy wygrać teraz, mamy dwa mecze w grupie – oznajmił.

Najbliższym rywalem jest Senegal, na zakończenie zmagań grupowych drużynę Włodarskiego czeka mecz z Argentyną.