Doświadczony Włoch kończy karierę reprezentacyjną

Doświadczony Włoch kończy karierę reprezentacyjną
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Obrońca Juventusu Andrea Barzagli oświadczył, że po finałach Euro 2016 we Francji zakończy karierę w reprezentacji Włoch.

Barzagli rozegrał w kadrze 52 spotkania, debiutując w 2004 roku przeciwko Finlandii. Doświadczony defensor zdecydował, że po mistrzostwach Europy we Francji zrezygnuje z gry dla „Azzurrich”. Jednocześnie piłkarz będzie kontynuował karierę klubową.

- Zakończę karierę reprezentacyjną po finałach Euro 2016 we Francji. Nadszedł moment, gdy trzeba dać szansę młodszym zawodnikom. Myślę, że mam szczęście, iż nadal mogę być w drużynie narodowej, mając 34-35 lat – powiedział Włoch.

- Pirlo i Buffon to zupełnie inna kategoria. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pomóc reprezentacji jeszcze w tym roku oraz w następnym – dodał.

Barzagli odniósł się także do zbliżających się Derby d’Italia. – Starcie z Interem będzie meczem prawdy. Jeśli chcemy walczyć o mistrzostwo, musimy to spotkanie wygrać – stwierdził.

34-latek ma na swoim koncie mistrzostwo świata z 2006 roku oraz wicemistrzostwo Europy z 2012 roku.

Więcej na temat: Andrea Barzagli Juventus FC Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy