Douglas Costa finalizuje transfer. Wszystko ustalone

Douglas Costa finalizuje transfer. Wszystko ustalone fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UOL Esporte

Douglas Costa zamieni Juventus na Grêmio, o czym informuje „UOL Esporte”. Dla Brazylijczyka jest to powrót do rodzimego klubu.

Na początku tego sezonu Douglas Costa nie był pierwszym wyborem Andrei Pirlo. Z tego powodu zarówno gracz, jak i władze klubu doszli do wniosku, że zmieni pracodawcę.

Wtedy zgłosił się po niego Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec szukali zawodnika, który wzmocni rywalizację w kadrze, a 30-latkiem okazał się dla nich idealnym rozwiązaniem.

Ekipa z Bawarii mogła teraz pozyskać skrzydłowego na stałe po wypożyczeniu na sezon 2020/2021, jednak nie zdecydowano się na taki ruch.

Co więcej, Bayern zastanawiał się jeszcze w zimie nad tym, by skrócić wypożyczenie. Jednak ze względu na napięty grafik i dość wąską kadrę te plany postanowiono porzucić.

Wkrótce zatem Costa wróci do Juventusu, ale tam nie zagrzeje zbyt długo miejsca. Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że wkrótce możemy być świadkami wielkiego powrotu z jego udziałem.

Według informacji, które podał serwis „UOL Esporte”, zawodnik wkrótce dopnie szczegóły swojego powrotu do Grêmio.

Strony doszły już do porozumienia w kwestii transferu czasowego. Ten będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Po tym okresie umowa 30-latka wygasa i będzie mógł on swobodnie podpisać z rodzimym zespołem nowy kontrakt do 31 grudnia 2023 roku.

Na razie jednak oba podmioty wypracowały model, na mocy którego większą część obecnej pensji skrzydłowego pokryją Włosi. Ponadto dojdą do tego premie uzależnione od liczby rozegranych spotkań w sezonie.

W tej chwili do realizacji całego transferu pozostały już tylko szczegóły, które leżą w gestii FIFA. Ta musi dać zezwolenie na dopięcie transakcji poza okresem rejestracji piłkarzy.

Costa wraca do Grêmio po ponad 11 latach. W styczniu 2010 roku opuścił ten klub na rzecz Szachtara Donieck. Po dobrej grze na Ukrainie zapracował sobie na przeprowadzkę do Bayernu Monachium, by następnie zasilić Juventus.

Jak wcześniej wspomnieliśmy, od października występuje on w Bundeslidze w ramach wypożyczenia. W barwach mistrza Niemiec rozegrał 20 spotkań, a jego dorobek to gol i trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy