Douglas Costa już znalazł nowy klub?!

Douglas Costa już znalazł nowy klub?! fot. sbonsi / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: ESPN

Douglas Costa szykuje się do związania z nowym pracodawcą. Po rozstaniu z Grêmio jego nowym klubem może zostać São Paulo, informuje ESPN.

Przed sezonem doszło do głośnego powrotu. Douglas Costa związał się z Grêmio, które dało mu możliwość wypłynięcia na szerokie wody i późniejszego transferu do Europy. Ta przygoda zakończyła się jednak fatalnie dla obu stron.

Costa pobierał ogromną pensję, bowiem zarabiał ponad 200 tysięcy euro miesięcznie. Pomimo tego, jego obecność na boisku nie wpłynęła na lepszą postawę zespołu. W 25 meczach gwiazdor strzelił dwie bramki i zaliczył tyle samo asyst, co stanowi bardzo słaby wynik.

Największa afera z udziałem Brazylijczyka wybuchła tuż przed ligowym meczem z Atlético Mineiro. Miał on zadecydować o utrzymaniu Grêmio w elicie. 31-latek zorganizował własne wesele na dwa dni przed kluczowym spotkaniem. Władze klubu zakazały mu wzięcia udziału w uroczystości, a obrażony zawodnik usunął ze swoich profilów społecznościowych wszelkie zdjęcia związane z Grêmio.

Klub postanowił rozwiązać kontrakt ze swoim zawodnikiem w dniu meczu z Atlético Mineiro.

Pomimo zwycięstwa w ostatnim ligowym spotkaniu, Grêmio i tak nie udało się wywalczyć utrzymania. Swoje mecze wygrali również główni rywale. Tym samym klub po 16 latach spadł z ekstraklasy.

Nazwisko Costy wciąż budzi zainteresowanie. Brazylijczyka chciałoby ściągnąć do siebie São Paulo, a ESPN informuje, że obie strony mogą wkrótce nawiązać współpracę.

Największą przeszkodę w tej transakcji stanowi spora pensja, jaką 31-latek dotychczas zarabiał. Nie jest tajemnicą, że São Paulo ma problemy finansowe i zalega piłkarzom z wypłatami. Był to główny powód odejścia z zespołu Daniego Alvesa, który we wrześniu 2021 roku zdecydował się na rozwiązanie kontraktu.

Władze klubu zakładają, że ewentualną pensję Costy byłby w stanie w całości pokryć zewnętrzny inwestor.

São Paulo jest zdeterminowane do wzmocnienia drużyny, bowiem poprzedni sezon zakończyło na rozczarowującym, trzynastym miejscu w ligowej tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy