Dramat kapitana Cracovii. Sprawdził się najczarniejszy scenariusz

Dramat kapitana Cracovii. Sprawdził się najczarniejszy scenariusz fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Kraków

Kamil Pestka zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i w najbliższych miesiącach nie będzie do dyspozycji trenera Jacka Zielińskiego w Cracovii.

Wychowanek „Pasów” rozpoczął obecne rozgrywki jako kapitan krakowskiego zespołu. Otrzymanie tej nobilitacji wpłynęło w pozytywny sposób na formę prezentowaną przez nominalnego lewego obrońcę, mogącego też grać jako wahadłowy.

Niestety 24-letni zawodnik nie nacieszył się zbyt długo wyprowadzaniem Cracovii na ekstraklasowe boiska, ponieważ w szóstej kolejce w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław (1:1) doznał groźnie wyglądającego urazu.

Trener Jacek Zieliński nie podzielił się na konferencji prasowej zbyt optymistycznymi wieściami na temat stanu zdrowia Kamila Pestki, który opuścił plac gry na noszach w 29. minucie spotkania.

Były młodzieżowy reprezentant Polski został niezwłocznie poddany szczegółowym badaniom, a te potwierdziły najczarniejszy ze scenariuszy, o czym w Radiu Kraków opowiedział szkoleniowiec „Pasów”.

- Kamil Pestka zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Jako klub stworzymy mu najlepsze warunki do operacji i rehabilitacji. Jest naszym wychowankiem, jest naszym kapitanem. Wiele zdrowia dla Kamila - powiedział Zieliński.

Autor asysty w sześciu rozegranych meczach w tym sezonie dokładniejszy okres rekonwalescencji pozna po przejściu zabiegu, ale w najlepszym razie może liczyć na zaliczenie powrotu do rywalizacji w końcowej fazie obecnych rozgrywek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy