Dramat młodego piłkarza Ajaksu. Zasłabł w trakcie meczu!

Dramat młodego piłkarza Ajaksu. Zasłabł w trakcie meczu!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Do dramatycznych scen doszło w trakcie spotkania sparingowego między Werderem a Ajaksem, który zorganizowano w trakcie obozów obu klubów w Austrii.

W drugiej połowie meczu piłkarz Ajaksu, Abdelhak Nouri, nieatakowany przez nikogo nagle upadł na murawę. Zaledwie 20-letni zawodnik zasłabł, po czym przez dłuższy czas nie podnosił się z boiska.


Arbiter oczywiście przerwał spotkanie, a Nourim natychmiast zajęli się lekarze. Zgodnie z doniesieniami holenderskich dziennikarzy, młody piłkarz przez długi czas był przez nich reanimowany.


Nouri jest wychowankiem Ajaksu i przez lata przechodził przez kolejne szczeble w klubie z Amsterdamu. Do kadry pierwszego zespołu został włączony w zeszłym roku i od tamtej pory rozegrał dla niego 15 oficjalnych spotkań. Strzelił w nich gola (w meczu Pucharu Holandii z Willem II) oraz zaliczył trzy asysty.


Pomocnik jest również etatowym młodzieżowym reprezentantem Holandii. Ma on na swoim koncie występy we wszystkich kadrach od U-15 do U-21. 


AKTUALIZACJA: Ajax wydał komunikat w sprawie Nouriego. Amsterdamczycy poinformowali o zaburzeniu rytmu serca młodego zawodnika. Obecnie został on przetransportowany helikopterem do szpitala. Jego stan jest stabilny. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy