Dramat na murawie. Nie żyje Herman Tsinga

Dramat na murawie. Nie żyje Herman Tsinga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Africanews.com I Gabonmediatime.com

Do wielkiej tragedii doszło w Gabonie. Nie żyje zawodnik zespołu Akanda FC Herman Tsinga.

W sobotę drużyna z Libreville mierzyła się z Missile FC. W 23. minucie meczu gabońskiej ekstraklasy Tsinga upadł na murawę. Pomóc próbowali mu inni zawodnicy, a także lekarz, ale ostatecznie nie udało się go uratować. 24-latek zmarł w drodze do szpitala najprawdopodobniej wskutek zawału serca.

Lokalne media sugerują, że mecz nie był odpowiednio zabezpieczony medycznie. Po pierwsze, Tsinga z opóźnieniem otrzymał fachową pomoc, a po drugie - znajdująca się na stadionie karetka nie była odpowiednio wyposażona i brakowało w niej m.in. defibrylatora oraz maski tlenowej.

Sprawa śmierci piłkarza będzie w najbliższym czasie dokładnie badana.

Akanda wygrała sobotni mecz 2:1. Dodajmy, że gabońska liga niedawno wróciła do gry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej brakiem sponsora.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy