Dramat nowego nabytku Bayeru Leverkusen. Koszmarny uraz Santiago Ariasa [WIDEO]

Dramat nowego nabytku Bayeru Leverkusen. Koszmarny uraz Santiago Ariasa [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Santiago Arias nabawił się poważnej kontuzji w trakcie spotkania eliminacyjnego Mistrzostw Świata pomiędzy Kolumbią a Wenezuelą (3:0).

28-letni zawodnik nie był zadowolony ze swojej pozycji zajmowanej w Atlético Madryt i dlatego w końcowej fazie letniego okna transferowego udało mu się dopiąć wszystkie formalności związane z tymczasową przeprowadzką do Bayeru Leverkusen.

Kolumbijczyk zdążył już zadebiutować w barwach niemieckiego zespołu przed wyjazdem na zgrupowanie kadry narodowej i teraz bardzo wiele na to wskazuje, że będzie mu bardzo trudno wrócić do gry w trwających rozgrywkach.

A wszystko to przez koszmarne złamanie kostki jakiego doznał w początkowej fazie pojedynku z Wenezuelą w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

Santiago Arias walczył w 8. minucie o futbolówkę z Darwinem Machisem. Obaj piłkarze zaatakowali ją wślizgiem i nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że defensor „Los Cafeteros” tak niefortunnie ustawił swoją stopę, że napastnik rywala upadł na nią oraz doprowadził do jej nienaturalnego wygięcia.

28-latkowi została udzielona natychmiastowa pomoc i następnie został przewieziony do jednego z pobliski szpitali. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany zakres uszkodzeń lewej kończyny, ale należy przypuszczać, że obrońca zostanie wykluczony z gry na przynajmniej najbliższe pół roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy