Dramat nowego nabytku Bayeru Leverkusen. Koszmarny uraz Santiago Ariasa [WIDEO]

2020-10-10 10:42:43; Aktualizacja: 3 lata temu
Dramat nowego nabytku Bayeru Leverkusen. Koszmarny uraz Santiago Ariasa [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Santiago Arias nabawił się poważnej kontuzji w trakcie spotkania eliminacyjnego Mistrzostw Świata pomiędzy Kolumbią a Wenezuelą (3:0).

28-letni zawodnik nie był zadowolony ze swojej pozycji zajmowanej w Atlético Madryt i dlatego w końcowej fazie letniego okna transferowego udało mu się dopiąć wszystkie formalności związane z tymczasową przeprowadzką do Bayeru Leverkusen.

Kolumbijczyk zdążył już zadebiutować w barwach niemieckiego zespołu przed wyjazdem na zgrupowanie kadry narodowej i teraz bardzo wiele na to wskazuje, że będzie mu bardzo trudno wrócić do gry w trwających rozgrywkach.

A wszystko to przez koszmarne złamanie kostki jakiego doznał w początkowej fazie pojedynku z Wenezuelą w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

Santiago Arias walczył w 8. minucie o futbolówkę z Darwinem Machisem. Obaj piłkarze zaatakowali ją wślizgiem i nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że defensor „Los Cafeteros” tak niefortunnie ustawił swoją stopę, że napastnik rywala upadł na nią oraz doprowadził do jej nienaturalnego wygięcia.

28-latkowi została udzielona natychmiastowa pomoc i następnie został przewieziony do jednego z pobliski szpitali. Na chwilę obecną nie jest jeszcze znany zakres uszkodzeń lewej kończyny, ale należy przypuszczać, że obrońca zostanie wykluczony z gry na przynajmniej najbliższe pół roku.