Dramatyczne sceny w trakcie meczu w lidze rumuńskiej. Trener Dinama Bukareszt miał zawał serca! [WIDEO] fot. Transfery.info
Źródło: Emanuel Roşu

Eugen Neagoe zasłabł w trakcie pierwszej połowy spotkania pomiędzy Dinamem Bukareszt a CSU Krajowa i po interwencji sztabu medycznego oraz lekarzy obecnych na stadionie został przetransportowany do szpitala.

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w Rumunii dość niespodziewanie z posady szkoleniowca Dinama Bukareszt został usunięty Mircea Rednic, którzy w przeszłości sięgnął z tym klubem po mistrzostwo kraju w sezonie 2006/2007 i nie tak dawno bardzo mocno zabiegał o sprowadzenie Mihaia Răduţa z Lecha Poznań.

Ostatecznie nie udało mu się dopiąć tej transakcji do końca, ponieważ właściciele klubu postanowili przedwcześnie zakończyć z nim współpracę i mianowali przed miesiącem na jego miejsce Eugena Neagoe'a, który do tej pory nie odniósł żadnego znaczącego sukcesu w karierze trenerskiej.

Kibice „Czerwonych Psów” nie byli zadowoleni z decyzji podjętej przez władze zespołu i po bolesnej porażce w pierwszej kolejce przeciwko FC Viitorul (0:5) postanowili od początku pojedynku z CSU Krajowa otwarcie domagać się ustąpienia 51-latka z zajmowanego stanowiska.

Ten wyraźnie przytłoczony skalą niechęci do swojej osoby oraz stresem związanym z trwającym spotkaniem zasygnalizował sztabowi nagłą niedyspozycję po kilkunastu minutach gry i następnie osunął się nieprzytomny na ziemię.

Arbiter natychmiast przerwał mecz i nakazał wpuszczenie karetki pogotowia pod ławkę rezerwowych drużyny gospodarzy, gdzie została udzielona pierwsza pomoc rumuńskiemu szkoleniowcowi, który po kilku minutach odzyskał świadomość i został przetransportowany do szpitala.

Dziennikarz Emanuel Roşu podał na Twitterze, że przyczyną zasłabnięcia 51-latka był zawał serca.

Zawodnicy Dinama byli zdruzgotani zaistniałą sytuacją, ale mimo to sędzia nakazał wznowić mecz, w którym jeszcze przed przerwą stracili bramkę i zeszli do szatni przegrywając z CSU Krajowa 0:1.

Wielu piłkarzy i kibiców drużyny z Bukaresztu miało przed oczami najczarniejszy scenariusz, ponieważ w przeszłości niektórzy z nich byli już świadkami śmierci Patricka Ekenga, który w trakcie ligowego meczu przeciwko FC Viitorul w maju 2016 roku również doznał ataku serca. Niestety mimo szybkiej interwencji lekarzy nie udało im się uratować Kameruńczyka.