Dries Mertens wybrał nowy klub

Dries Mertens wybrał nowy klub fot. Gennaro Di Rosa / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Galatasaray

Dries Mertens przystał na warunki zaproponowane mu przez Galatasaray i jest już w drodze do Stambułu w celu przejścia testów medycznych przed podpisaniem kontraktu z nowym pracodawcą.

Reprezentant Belgii dawał w ubiegłych tygodniach wyraźne sygnały o chęci kontynuowania kariery w Napoli.

Władze włoskiego klubu nie skorzystały jednak z niekorzystnych dla siebie warunków automatycznego przedłużenia kontraktu z napastnikiem i nie zdołały wypracować z nim nowego porozumienia, co doprowadziło do wydania komunikatu o zakończeniu dziewięcioletniego pobytu zawodnika w ekipie ze Stadio Diego Armando Maradony.

Przed nastaniem tego momentu Dries Mertens cieszył się już sporym zainteresowaniem ze strony różnych zespołów.

Spośród nich bardzo dużą determinacją w walce o względy 35-letniego piłkarza wykazał się Galatasaray, oferując mu nie tylko cztery miliony euro netto podstawy na mocny rocznej umowy z opcją jej przedłużenia w przypadku wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów, ale także szereg dodatków takich jak otrzymanie domu, prywatnego kierowcy czy 30 darmowych lotów Turkish Airlines do Neapolu i Brukseli.

Ofensywny gracz pochylił się nad otrzymaną propozycją i po głębszym namyśle postanowił ją zaakceptować.

Belg znajduje się już w drodze do Stambułu, gdzie przejdzie obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Galatasaray.

Mertens zakończył swoją długoletnią przygodę z Napoli, jako najlepszy strzelec w historii włoskiego klubu z dorobkiem 148 zanotowanych trafień, co przełożyło się na wywalczenie dwóch krajowych pucharów w 2014 i 2020 roku oraz trzykrotnie zakończenie zmagań Serie A na drugim miejscu.

Poza nim do tureckiej drużyny dołączy także Lucas Torreira z Arsenalu, który po nieco dłuższych negocjacjach przystał także na zaproponowane mu warunki. Sami „Kanonierzy” już wcześniej zgodzili się na jego sprzedaż za 6-7 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy