Dublet Roberta Lewandowskiego to za mało. FC Barcelona jedną nogą poza Ligą Mistrzów [WIDEO] fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, ale jego FC Barcelona tylko zremisowała z Interem Mediolan i jest o krok od odpadnięcia od Ligi Mistrzów.

Środa to dzień, w którym rozgrywane było jedno z najciekawszych spotkań w ramach czwartej kolejki Ligi Mistrzów. To właśnie dziś mierzyły się ze sobą zespoły FC Barcelony i Interu Mediolan.

Tydzień temu lepsi okazali się ci drudzy i to właśnie oni przystępowali do tej rywalizacji z uprzywilejowanej pozycji.

Zdawali sobie sprawę z tego Hiszpanie, którzy od razu ruszyli do ataku. Starania przyniosły jednak efekty dopiero na kilka minut przed przerwą, bo rezultat otworzył Ousmane Dembélé.

Kiedy wydawało się, że dla gospodarzy wszystko zmierza ku dobremu, dwukrotnie zagapiła się defensywa Barcelony. Najpierw nieporadność wykorzystał Nicolò Barella, a później Lautaro Martínez.

W ostatnich fragmentach meczu działo się naprawdę sporo. Najpierw bowiem stan rywalizacji wyrównał Robert Lewandowski, by kilka minut wcześniej Inter ponownie prowadził za sprawą Robina Gosensa.

Kiedy wydawało się, że jest już właściwie pozamiatane i podopieczni Xaviego odpadną z Ligi Mistrzów, ponownie dał o sobie znać kapitan reprezentacji Polski.

Wyskoczył on ponad głowy defensorów przyjezdnych i ustalił wynik rywalizacji na 3-3.

Nie zmienia to jednak faktu, że FC Barcelona jest obecnie w niezwykle trudnym położeniu i jeśli chce awansować dalej, to musi liczyć na to, że Inter nie wygra żadnego z dwóch kolejnych spotkań z Viktorią Pilzno i Bayernem Monachium.