Duży transfer AS Monaco na ostatniej prostej

Duży transfer AS Monaco na ostatniej prostej
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: L'Equipe

Gilbert Imbula jest o krok od AS Monaco.

„L'Equipe” podaje, że wspomniany pomocnik ustalił jeszcze w zeszłym tygodniu warunki osobistego kontraktu z mistrzem Francji. Do porozumienia muszą dojść jeszcze kluby, ale jego osiągnięcie jest kwestią czasu.

24-latek od połowy sezonu 2015/2016 gra w Stoke, które sprowadziło go za rekordowe [największe w swojej historii wydane pieniądze na piłkarza] 24 miliony euro. Wychowanek Guingamp nie spełnił jednak oczekiwań i przez półtora roku rozegrał zaledwie 26 spotkań w Premier League.

Anglicy chcą pozbyć się Francuza i odzyskać część pieniędzy. Mark Hughes skreślił go i przesunął piłkarza do drużyny U-23, dając czytelny sygnał potencjalnym kupcom.

Imbula ma trafić do Monaco w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu za 15-20 milionów euro. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, będzie dziewiątym letnim wzmocnieniem ekipy z Księstwa. Wcześniej sprowadzono: Youriego Tielemansa, Terence'a Kongolo, Adamę Diakhaby'ego, Soualiho Meïté, Jordiego Mboulę, Diego Benaglio, Jordy'ego Gaspara oraz Rachida Ghezzala.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy