Dwa kluby walczą o podpis Diego Costy

Dwa kluby walczą o podpis Diego Costy fot. Atletico Mineiro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Matteo Moretto

Corinthians i Botafogo czynią starania zmierzające do nawiązania współpracy z Diego Costą - poinformował Matteo Moretto.

Doświadczony napastnik rozstał się przedwcześnie z Atlético Mineiro po wywalczeniu mistrzostwa Brazylii oraz w cieniu skandalu o ciążących na nim oskarżeniach o oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy.

Zaistniały stan rzeczy miał skłonić 33-letniego zawodnika do powrotu do Europy, gdzie w minionych tygodniach szukał usilnie zespołu, który spełniłby jego oczekiwania sportowe oraz finansowe.

Diego Costa nie narzekał na brak zainteresowania, bo bardziej lub mniej zdecydowaną chęć do nawiązania z nim współpracy wyrażały na przykład Atalanta, Fenerbahçe, FC Barcelona, Salernitana, Arsenal, Elche oraz Cádiz.

Żadna z tych ekip nie zdecydowała się lub nie przekonała byłego reprezentanta Hiszpanii do podpisania kontraktu, dlatego ten dalej pozostaje na piłkarskim bezrobociu. Być może wkrótce ta sytuacja ulegnie zmianie, bo Matteo Moretto uważa, że ofensywny piłkarz znów ma szansę na angaż w Brazylii.

Z tego kraju ponowne chęć do sprowadzenia ofensywnego piłkarza wyrazili działacze Corinthians, którzy już wcześniej chcieli go zakontraktować, ale przez zbyt duże różnice finansowe nie doszli do porozumienia.

Poza nimi w grze o pozyskanie napastnika liczy się też Botafogo, ale na razie to jego rywal z São Paulo wydaje się prowadzić w wyścigu o względy 33-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy