DWANAŚCIE europejskich klubów gotowych wystartować z Superligą

DWANAŚCIE europejskich klubów gotowych wystartować z Superligą fot. Shutterstock
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mohamed Bouhafsi I The Times

W najbliższych godzinach 12 topowych europejskich klubów ma sformalizować utworzenie Superligi - podaje Mohamed Bouhafsi z RMC Sport.

W tym gronie jest sześć klubów z Anglii, trzy z Włoch i trzy z Hiszpanii: Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real Madryt, Atlético Madryt, Inter, Milan oraz Juventus. „Wojna z UEFA” - skomentował te doniesienia Bouhafsi.

Na wymienionej liście nie ma klubów z Francji oraz Niemiec. Na razie nie wiadomo, czy zmiany są tutaj tylko kwestią czasu, czy nie. Niedawno „Le Parisien” informowało, że Paris Saint-Germain opowiada się za utworzeniem Superligi, ale póki co nie zostało to potwierdzone.

Wcześniejsze informacje sugerowały, że w Superlidze, która ma być odpowiedzią najbogatszych europejskich klubów na Ligę Mistrzów, będzie brało udział 20 zespołów (15 lub 16 z nich miało być założycielami rozgrywek, a reszta otrzymywałaby zaproszenia) podzielonych na dwie grupy. Po cztery najlepsze awansują do ćwierćfinałów.

Każdy z potencjalnych stałych członków Superligi może liczyć podobno nawet na 350 milionów euro.

Początkowe plany zakładały start Superligi w 2024 roku, ale teraz spekuluje się na temat jej rozpoczęcia już w 2022.

Stanowcze oświadczenie w całej sprawie opublikowała już FIFA, która zagroziła klubom, że ich piłkarze nie będą mogli brać udziału w rozgrywkach organizowanych przez nią i wszystkie należące do niej konfederacje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy