Dybala szczerze o letnim zamieszaniu: Już sam wątpiłem, że zostanę w Juventusie

Dybala szczerze o letnim zamieszaniu: Już sam wątpiłem, że zostanę w Juventusie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere della Sera

Paulo Dybala zdradza kulisy swoich starań o pozostanie w Juventusie. Latem klub zdawał się robić wszystko, by go sprzedać.

Duże transfery wymagają też dużych sprzedaży, a w Juventusie było to o tyle konieczne, że spora część zawodników odmawiała wyprowadzki. Wśród nich znalazł się Paulo Dybala. Przez całe lato media nieustannie spekulowały na temat potencjalnego kierunku wyprowadzki napastnika, ale też powszechnie było wiadomo, że sam zainteresowany nie zamierza nigdzie się ruszać. I w ten sposób odmowę od Argentyńczyka otrzymali działacze Manchesteru United, Tottenhamu oraz Paris Saint-Germain.

- Już sam myślałem, że może jednak będę musiał odejść. To nie było łatwe lato. Ciągle słyszałem swoje nazwisko, wszędzie, przy każdej okazji, gdziekolwiek nie poszedłem. To nie jest miłe - powiedział Dybala w rozmowie z „Corriere della Sera”.

- Taki już jest futbol, nawet jeśli przed oknem transferowym powiedziałem, że zostaję. Później uznałem, że lepiej, aby przemówiło boisko, nawet jeśli do końca wszyscy mieliby być w niepewności.

Taktyka z przemilczeniem sprawy z pewnością nie oszczędziła nerwów kibicom, ale „La Joya” twierdzi, że nie miał wątpliwości co do swojej woli, zwłaszcza że zmienił się trener. Dybala zbierał czasami gorsze oceny za czasów Massimiliano Allegriego, ponieważ ten dawał mu więcej zadań defensywnych niż Maurizio Sarri.

- Chciałem zostać, chciałem grać, chciałem kontynuować karierę w Juventusie. Myślę, że wciąż mogę dużo od siebie dać i pokazałem to w meczu z Interem Mediolan. Teraz odczuwam już mniejszy ciężar na swoich barkach, jestem spokojniejszy. Byłem pewien, że z Sarrim będę mógł poczuć większą radość z gry, a poprzez pracę udowodnię, że jestem warty pozostania.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy