Dyrektor sportowy Bayernu Monachium odrzucił pomysł zatrudnienia topowego trenera. „Do niego nie zadzwonię”

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium odrzucił pomysł zatrudnienia topowego trenera. „Do niego nie zadzwonię” fot. Bayern Monachium
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Bild

Jürgen Klopp nie znajduje się w gronie kandydatów na nowego szkoleniowca Bayernu Monachium – zadeklarował Max Eberl, dyrektor sportowy.

Odejście Thomasa Tuchela z Allianz Arena zostało zapowiedziane już parę tygodni temu. Konflikty w szatni i niepasująca filozofia gry przyczyniły się do tego, że strony były skazane na rozstanie. Za sterami Niemiec utrzyma się tylko do maja.

Działacze nie spoczywają na laurach w kwestii wyboru nowego opiekuna. Przez media przewijały się już takie nazwiska, jak Zinédine Zidane, Antonio Conte, Unai Emery, a wspominało się też o powrocie Hansiego Flicka.

Z pewnością na opcję nie wyrośnie Jürgen Klopp.

– Nie zadzwonię do Jürgena Kloppa w celu zaoferowania pracy w naszym klubie. Wiem, co to znaczy, kiedy on mówi: „Kończy mi się energia”. Może tylko paru ludzi oceni to lepiej niż ja, ponieważ sam przez to przechodziłem. Z tego też powodu nie zamierzam do niego dzwonić – wyznał Eberl w rozmowie dla „Bilda”.

Oczkiem w głowie zarządu Bayernu pozostaje Xabi Alonso, o którego stara się również Liverpool jako najodpowiedniejszego następcę właśnie dla Kloppa.

Pozostający jeszcze przez dwa miesiące na Anfield szkoleniowiec zamyka swoją dziewięcioletnią przygodę, w której do gabloty z trofeami wstawił praktycznie wszystko, co się dało: Puchar Europy (2018/2019), mistrzostwo Anglii (2019/2020), Puchar Anglii (2021/2022), Puchar Ligi Angielskiej (2021/2022, 2023/2024), Klubowe Mistrzostwo Świata (2019/2020), Superpuchar Europy (2019) oraz Tarczę Wspólnoty (2022).

W trwającej kampanii może jeszcze dołożyć Puchar Ligi Europy. W ćwierćfinale „The Reds” trafili na Atalantę.

Po zakończeniu zmagań były strateg Borussii Dortmund planuje zorganizować sobie rok odpoczynku od futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść „Wtedy powrót do ŁKS-u będzie moim marzeniem”. Marcin Matysiak wyjaśnił, dlaczego wolał odejść OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy