Dyrektor sportowy Piasta Gliwice broni zwolnionego Maxa Möldera. „Dał nam to, czego oczekiwaliśmy”
2025-10-31 13:51:12; Aktualizacja: 6 godzin temu
Przygoda Maxa Möldera za sterami Piasta Gliwice uchodzi za kompletnie nieudaną, jednak dyrektor sportowy śląskiego klubu, Łukasz Piworowicz, w rozmowie z portalem Weszlo.com nieoczekiwanie bronił, zwolnionego 23 października, szkoleniowca.
Wraz z końcem poprzedniego sezonu z Piastem Gliwice rozstał się Aleksandar Vuković, co zapowiedziano ze sporym wyprzedzeniem.
Nazwisko jego następcy poznaliśmy już w połowie maja, kiedy ogłoszono podpisanie kontraktu z Maxem Mölderem. Było to spore zaskoczenie, bo mowa o 40-letnim szkoleniowcu, który wcześniej odpowiadał jedynie za wyniki Landskrony, czyli szwedzkiego drugoligowca.
W Gliwicach obdarzono go dużym kredytem zaufania, bo podpisano z nim aż trzyletnią umowę i jak czas pokazał, był to raczej pochopny ruch. Piast pod jego wodzą strasznie zawodził - w dziesięciu ligowych spotkaniach zdobył tylko dziesięć punktów, a styl gry także rozczarowywał - jego podopieczni w tych spotkaniach tylko dziewięć razy trafili do siatki.Popularne
 
Szwed funkcję pierwszego trenera przestał pełnić 23 października, a jego następcą został Daniel Myśliwiec.
Wydawałoby się, że przygodę Möldera w Gliwicach należy uznać za nieudany eksperyment, jednak inaczej na tę sprawę zapatruje się dyrektor sportowy Piasta, Łukasz Piworowicz.
- Trener Mölder przez pięć miesięcy pracy w klubie dał nam to, czego oczekiwaliśmy. Dał zawodnikom coś, co w dzisiejszej piłce jest bardzo ważne i na czym będziemy mogli budować przez kolejne sezony, czyli pewność gry z piłką przy nodze, pod presją, umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji. Do tego dołożył dużą dawkę profesjonalizmu i trochę innego spojrzenia na futbol. Mamy dziś drużynę, która bardzo dobrze czuje się w pressingu. We wszelkich rankingach jesteśmy w pierwszej trójce pod względem gry defensywnej w strefie ataku. Tych dobrych rzeczy, które otrzymaliśmy dzięki zatrudnieniu trenera Möldera jest wiele. Mógłbym tutaj jeszcze sporo wymienić - powiedział działacz Piasta w rozmowie z portalem Weszlo.com.
- W piłce niestety bywa tak, że nie zawsze za dobrą pracą idą satysfakcjonujące wyniki. Czasem coś nie zadziała i tak też było w tym przypadku. Trudno natomiast powiedzieć dużo złego o trenerze Mölderze. To niezwykle ciekawa osobowość, człowiek o wielkiej wiedzy i merytoryce. Jeden z naszych piłkarzy określił go jako totalnego fanatyka futbolu - dodał Piworowicz.
Cała rozmowa z dyrektorem Piasta Gliwice dostępna jest tutaj.

















![Kylian Mbappé odebrał Złotego Buta. To był jego sezon [OFICJALNIE]](img/photos/112050/90x60/kylian-mbappe.jpg)



![Matty Cash wyróżniony! Kapitalny miesiąc Polaka [OFICJALNIE]](img/photos/111848/90x60/matty-cash.jpg)

![Ekstraklasa: Składy na Piast Gliwice - Korona Kielce [OFICJALNIE]](img/photos/93865/90x60/piast-gliwice-korona-kielce.jpg)


![Ekstraklasa: Składy na Piast Gliwice - Korona Kielce [OFICJALNIE]](img/photos/93865/170x113/piast-gliwice-korona-kielce.jpg)





