Dyrektor sportowy Śląska Wrocław z transferową wskazówką. „Jest bardzo zainteresowany”

2023-12-03 21:30:05; Aktualizacja: 6 miesięcy temu
Dyrektor sportowy Śląska Wrocław z transferową wskazówką. „Jest bardzo zainteresowany” Fot. Śląsk Wrocław
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Goal.pl

David Balda pojawił się w materiale na kanale Goal.pl na YouTubie, który pokazał dzień prezesa Śląska Wrocław Patryka Załęcznego. Działacz przedstawił ciekawe informacje dotyczące tego, kogo obserwuje.

W niedzielę Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1. Z dorobkiem 37 punktów ekipa z województwa dolnośląskiego jest liderem tabeli Ekstraklasy.

Wielka w tym zasługa trenera Jacka Magiery, ale również dyrektora sportowego Davida Baldy. Ten pojawił się w materiale Goal.pl na YouTubie, rozmawiając z prezesem Śląska Patrykiem Załęcznym. Działacz podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poszukiwań nowego obrońcy do zespołu. Nazwiska nie padły, ale Czech szczegółowo opisał kandydatów.

- W tym oknie transferowym skupiamy się najbardziej na obrońcach i pomocnikach. Zauważyliśmy, że potrzebujemy wzmocnienia na te pozycje. Wiemy, że obrona zdobywa tytuły. Potrzebujemy ten zespół trochę bardziej zbalansować. Mamy trzech bardzo dobrych środkowych obrońców. Myślę, że przydałby się jeszcze jeden do środka - zaczął Balda.

- Jeśli chodzi o Bułgarię, znaleźliśmy tam dwóch. Jeden lewonożny, drugi prawonożny. Chyba ten lewonożny jest rocznik 2005 i jest w reprezentacji Bułgarii. Naprawdę ciekawy zawodnik. Kontrakt kończy mu się chyba w 2025 roku. Negocjacje będą trudne z właścicielem, który jest też właścicielem firmy bukmacherskiej największej w Bułgarii. Poszedłbym w kierunku wypożyczenia z możliwością wykupienia. To wydaje się najrozsądniejsze. Ten transfer na końcu może być na poziomie 200-300 tysięcy euro. Chciałbym to zrobić na 12 miesięcy z możliwością pierwokupu w zimie następnego roku. Gwarantuje nam to, że sprawdzimy zawodnika, nie wydamy pieniędzy od razu. Jeżeli będzie miał oczekiwaną jakość, to za niego zapłacimy - przyznał działacz.

- Drugi to obrońca chyba już kompletny. O dużej jakości, z reprezentacji. Traktowałbym go coś pomiędzy Petkowem a Bejgerem. Wzrost, cechy przywódcze Petkowa. 190+, do 24 lat. Obronione pojedynki na poziomie przynajmniej 60 procent, wygrane pojedynki w powietrzu przynajmniej 65 procent, co najmniej pół zablokowanego strzału na mecz i cztery przechwyty na mecz. Więc wszystko się zgadza. 85 celnych podań do przodu. Chcemy bardziej motorycznego obrońcę. Uważam, że to jest kombinacja Bejgera i Petkowa. (...) Jest zainteresowany. Po meczu pojechałem do bazy treningowej reprezentacji i porozmawiałem bezpośrednio z zawodnikiem. Jest bardzo zainteresowany. (…) Ma kontrakt do 2027 roku, więc nie będzie łatwo go sprowadzić. Też bym poszedł w kierunku wypożyczenia z opcją wykupienia. Musimy być też przygotowani na warianty, gdyby ktoś wykupił od razu Bejgera czy Petkowa. Zainwestowałbym wtedy te pieniądze, które ma wpisane w kwocie odstępnego - powiedział dyrektor sportowy Śląska.