„Dziękuję VAR”. Lukas Podolski z pretensjami po hicie Ekstraklasy

2024-09-29 00:00:20; Aktualizacja: 2 godziny temu
„Dziękuję VAR”. Lukas Podolski z pretensjami po hicie Ekstraklasy Fot. Norbert Barczyk / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Lukas Podolski [Twitter]

Legia Warszawa i Górnik Zabrze podzieliły się punktami, a końcowy rezultat hitu Ekstraklasy to 1-1. Niektórzy jednak są zdania, że gospodarze zdobyli swojego gola nieprawidłowo, ponieważ piłka miała nie stykać się z linią przy rzucie rożnym. Uwagę zwrócił na to między innymi Lukas Podolski.

Legia Warszawa ma coraz mniejsze szanse, by w tym sezonie włączyć się do walki o mistrzostwo Polski. Za nami prawie 1/3 sezonu i piłkarze prowadzeni przez Gonçalo Feio tracą już do lidera siedem punktów. W niedzielę do nadrobienia może być nawet dziesięć oczek, o ile Lech Poznań wygra na wyjeździe z Koroną Kielce. Mecz ten o 14:45.

W sobotę fani przy Łazienkowskiej liczyli, że nastąpi przełamanie i uda się wygrać z Górnikiem Zabrze. Lepiej jednak weszli w mecz goście, którzy po 10. minutach prowadzili już 1-0.

Uczestnik Ligi Konferencji był w stanie odrobić straty pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po rzucie rożnym świetnie w polu karnym odnalazł się Radovan Pankov. Choć z pozoru wydaje się, że gol został zdobyty prawidłowo, to niektórzy dopatrzyli się złamania przepisów. O co chodzi?

Mianowicie w momencie, gdy Rúben Vinagre egzekwował piłkę z rogu boiska, to ta miała nie stykać się z linią, a więc w teorii akcja powinna być powtórzona. Na bazie dostępnych obrazów ciężko jednoznacznie to stwierdzić.

Swoje zdanie na ten temat ma i tak Lukas Podolski. Niemiec udostępnił na Twitterze zdjęcie ze wspomnianej sytuacji.