Eden Hazard z szansą na transfer do Serie A. Musi spełnić jeden kluczowy warunek

Eden Hazard z szansą na transfer do Serie A. Musi spełnić jeden kluczowy warunek fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marco Barzaghi

Eden Hazard może po zakończeniu obecnego sezonu przenieść się z Realu Madryt do Interu Mediolan - uważa Marco Barzaghi.

Były już reprezentant Belgii należał w latach 2012-2019 do grona wyróżniających się piłkarzy na europejskim podwórku za sprawą notowania udanych występów w barwach Chelsea.

Ofensywny zawodnik był bardzo zadowolony z pobytu w „The Blues”, ale w pewnym momencie uznał, że nadszedł już odpowiedni czas na to, by spróbował swoich sił w innym czołowym klubie ze Starego Kontynentu.

W tym aspekcie wybór Edena Hazarda padł na Real Madryt, gdzie przeniósł się za łączną sumę sięgającą 115 milionów euro w połowie 2019 roku.

Ta inwestycja „Królewskich” nie okazała się jednak trafiona, ponieważ blisko 32-letni zawodnik przez częste problemy zdrowotne nie zdołał w spodziewany sposób rozwinąć skrzydeł w ekipie „Królewskich”, co w międzyczasie doprowadziło do tego, że wyraźnie przegrywa obecnie rywalizację o miejsce w składzie z Viníciusem Júniorem.

Taki stan rzeczy nie skłania Belga do natychmiastowego rozejrzenia się za nowym pracodawcą, ponieważ wierzy głęboko w to, że jeszcze w tym sezonie udowodni swoją wartość i przydatność w utytułowanym klubie.

Inny punkt widzenia na najbliższą przyszłość skrzydłowego mają władze Realu Madryt, które chętnie by się go pozbyły już tej zimy. Zdają sobie one jednak sprawę z tego, że to bardzo trudne zadanie. Dlatego też są skłonne poczekać do lata na definitywne zakończenia współpracy z ofensywnym piłkarzem, który powinien wtedy otworzyć się na zmianę otoczenia.

W mediach pojawiły się już doniesienia sugerujące, że Hazard mógłby po trwających rozgrywkach przenieść się do jednej z drużyn z Major League Soccer. A teraz Marco Barzaghi nie wyklucza przeprowadzki blisko 32-letniego gracza do Interu Mediolan.

„Nerazzurri” poszukują na rynku zawodnika o charakterystyce Belga, mogącego występować na obu skrzydłach oraz jako jeden z dwóch atakujących, i uważają, że ten po ostatnich niepowodzeniach mógłby udowodnić swoją wartość właśnie na boiskach Serie A.

Wspomniany dziennikarz podkreśla, że „Królewscy” byliby latem skłonni pobyć się doświadczonego piłkarza nawet na zasadzie wolnego transferu, by w ten sposób zaoszczędzić 15 milionów euro na jego pensji, którą otrzymałby w ostatnim roku obowiązywania kontraktu.

Inter Mediolan nie jest w stanie zaoferować identycznych warunków Hazardowi. Dlatego ten musiałby zgodzić się na sporą obniżkę wynagrodzenia. W innym przypadku jego transfer do ekipy z Półwyspu Apenińskiego byłby nierealny do zrealizowania.

Były reprezentant Belgii wystąpił w sześciu meczach w tym sezonie i zanotował w nich trafienie oraz asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy