Edu Ferreira nie żyje

Edu Ferreira nie żyje
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Boavista I Record

Niezwykle smutne informacje dotarły do nas z Portugalii. W Wigilię Bożego Narodzenia zmarł Edu Ferreira.

20-letni piłkarz Boavisty od zeszłego roku walczył z rakiem, który początkowo zaatakował kość udową jego prawej nogi. Młody zawodnik dzielnie toczył z nim nierówną walkę, ale po pogorszeniu stanu zdrowia w niedzielę zmarł w jednym ze szpitali w Porto.


W ostatnich kilkunastu miesiącach z Ferreirą solidaryzowało się całe środowisko piłkarskie w Portugalii. Pod koniec poprzedniego roku gest wsparcia okazał mu m.in. Cristiano Ronaldo. „Wszystkiego najlepszego Mistrzu. Bądź silny” - napisał gwiazdor Realu Madryt na koszulce, którą podarował młodszemu koledze.

Przez cały czas Edu bardzo mocno wspierała również Boavista. Na początku grudnia klub poinformował nawet o przedłużeniu z nim kontraktu do końca sezonu 2018/2019, dając mu do zrozumienia, że może skupić się wyłącznie na walce z chorobą.

„Poświęćmy ten dzień na wspomnienie dobrych chwil, jakie przeżyliśmy. Pustka, która pozostała w naszych sercach, nigdy nie zostanie ponownie wypełniona. Dzisiaj pojawiła się jeszcze jedna gwiazda na niebie. Spoczywaj w pokoju, Edu” - napisał klub, przekazując w niedzielę niezwykle smutną wiadomość.


20-letni napastnik niestety nie zdążył zadebiutować w jego pierwszym zespole.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy