Efekt uboczny mundialu. Już 75 kontuzji w Premier League

Efekt uboczny mundialu. Już 75 kontuzji w Premier League
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Dziennikarze „The Telegraph” przedstawili dane dotyczące kontuzji odnoszonych przez zawodników z Premier League, którzy dotarli do najlepszej ósemki Mistrzostw Świata.

Na najwyższym angielskim szczeblu gra 48 piłkarzy, którzy na tegorocznym mundialu organizowanym przez Rosję, doszli ze swoimi zespołami przynajmniej do ćwierćfinału. Od początku sezonu odnieśli oni już 75 kontuzji. 39 tych zawodników reprezentowało barwy Francji, Chorwacji, Belgii bądź Anglii, a więc półfinalistów MŚ. Tylko oni borykali się z aż 66 różnymi urazami.

Ponad połowa z nich to kontuzje mięśniowe, które często biorą się ze zbyt dużej eksploatacji organizmu piłkarzy. Tylko przez nie wspomnianych 48 graczy w tym sezonie straciło już łącznie 528 dni.

Oczywiście są również inne urazy. Dla przykładu Moussa Dembélé (Tottenham) ma problemy z więzadłami kostki, Danny Welbeck (Arsenal, choć akurat on na mundialu zanotował tylko jeden krótki występ) ją złamał, Dejan Lovren (Liverpool) borykał się z dolegliwościami miednicy, a Kevin De Bruyne (Manchester City) - kolana.

Od momentu zakończenia imprezy w Rosji kontuzje łapało 20 z 23 biorących udział w mundialu Anglików.  

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Szybka akcja. Napoli zmienia nazwę stadionu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Liga Mistrzów: Mamy nowy rekord! Największa liczba porażek z rzędu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy