Ekspert rozpływa się nad celem transferowym Lecha Poznań. „Dlatego tak dużo dzisiaj o nim mówimy”

Ekspert rozpływa się nad celem transferowym Lecha Poznań. „Dlatego tak dużo dzisiaj o nim mówimy” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Magazyn Ekstraklasy

Kajeten Szmyt rozegrał znakomite spotkanie przeciwko Lechii Gdańsk (2-0) i strzelił jednego z goli, czym potwierdził, że zainteresowanie jego usługami ze strony Lecha Poznań nie jest przypadkowe. Teraz w programie „Magazyn Ekstraklasy” rozpływa się nad nim Wojciech Jagoda.

Lech Poznań powoli godzi się ze stratą Michała Skórasia. Niemalże na pewno ten zawodnik latem opuści szeregi mistrzów Polski i według ustaleń Tomasza Włodarczyk transakcja pochłonie siedem milionów euro.

Na razie nie wiadomo, kto ostatecznie go zastąpi, ale jednym z kandydatów jest Kajetan Szmyt.

Występujący w Warcie Poznań 20-latek to jedno z odkryć obecnego sezonu. O swoich nieprzeciętnych umiejętnościach przypomniał w miniony weekend przy okazji starcia przeciwko Lechii Gdańsk (2-0), kiedy trafił do siatki po indywidualnej akcji.

Teraz rozpływa się nad nim w programie „Magazyn Ekstraklasy” Wojciech Jagoda.

- Te minuty, które dostaje teraz od trenera Dawida Szulczka, to nie jest prezent. On sam sobie to wypracował i to się szanuje. To nie było tak, że gra dlatego, że jest młodzieżowcem. Przepis się zmienił, a on mimo to przekonuje do siebie trenera - stwierdził.

- Wywalczył to sobie sam, bo na to zasługuje. Pierwszy moment, kiedy zwróciłem na niego uwagę, to była pierwsza kolejka: grał wtedy przeciwko Patrykowi Kunowi. Boziu drogi, ależ on go wtedy skręcił. Wydaje mi się, że w tym jednym meczu gracz Rakowa Częstochowa przegrał więcej pojedynków, niż w całym sezonie.

- Jego mankamentem było wtedy jednak to, że kiedy stawał przed bramkarzem, to nie wiedział, co zrobić. Przeciwko Lechii Gdańsk znakomicie to wykończył i dlatego tak dużo dzisiaj o nim mówimy - dodał.

Kajetan Szmyt rozegrał w tym sezonie łącznie 24 mecze, a jego dorobek to gol i cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy