Ekstraklasa atakuje Europę. OFICJALNIE: Zagraniczni nadawcy kupują prawa do transmisji polskiej ligi

Ekstraklasa atakuje Europę. OFICJALNIE: Zagraniczni nadawcy kupują prawa do transmisji polskiej ligi fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

Przedstawiciele Ekstraklasy poinformowali o przedłużeniu lub sprzedaży praw do międzynarodowych transmisji meczów rodzimych rozgrywek.

Polska liga stała się dość gorącym produktem na europejskiej arenie w dobie pandemii koronawirusa. Z tego też powodu osoby zarządzające naszymi rozgrywkami spieszą się z renegocjowaniem lub zawieraniem nowych umów na transmitowanie spotkań Ekstraklasy w innych krajach.

Przedstawiciele spółki poinformowali już nawet o sfinalizowaniu rozmów z nadawcami z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela i poszerzeniu współpracy z podmiotem pokazującym mecze polskiej ligi na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

- Chcemy wykorzystać zainteresowanie naszą ligą, która ruszy jako jedna z pierwszych w Europie po epidemii, do promocji naszych rozgrywek i własnego serwisu OTT – Ekstraklasa.TV. Z założenia sprzedajemy po 2 mecze w każdej kolejce w ramach niewyłącznych licencji. Prowadzimy rozmowy bezpośrednio z nadawcami, ale też z agencjami zajmującymi się sprzedażą praw mediowych na różnych rynkach oraz pośrednikami oferującymi wsparcie na wybranych terytoriach, rozmawiamy także z zewnętrznymi platformami OTT. Na tym etapie, wg już podpisanych umów, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach. Spodziewamy się, że kolejne umowy zostaną podpisane jeszcze w maju lub na początku czerwca - powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA.

Na podstawie zawartych już porozumień poinformowano, że Polacy oraz fani naszych rozgrywek zamieszkujący na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii będą mogli oglądać spotkania Ekstraklasy na antenie bezpłatnej stacji Free Sports, gdzie transmitowane są także pojedynki w ramach LaLigi, Liga NOS, MLS, Serie A oraz J1 League.

Z kolei w wymienionych wyżej krajach ze Skandynawii prawa nabyła agencja Spring Media, która zapewni transmisje Ekstraklasy na bazie jednej sublicencji w Danii, Szwecji i Norwegii.

Ponadto po dwa mecze trwających oraz następnych rozgrywek będą pokazywane w Izraelu na kanałach Sport 1, Sport 1 HD, Sport 2. W przypadku Niemiec, Austrii i Szwajcarii dotychczasowe porozumienie ze Sportdigital zostało poszerzona do 10 spotkań, a to oznacza, że na terenie wymienionych państw zostanie wyemitowanych nawet 40 meczów polskiej ligi.

Ekstraklasa zamierza jednocześnie przełożyć zainteresowanie polskimi rozgrywkami przez nadawców na promocję własnej aplikacji i platformy OTT – Ekstraklasa.TV, w ramach której pokazywane są wszystkie mecze w sezonie live i w formie VOD. Są one dostępne na całym świecie – z wyłączeniem Polski i siedmiu krajów bałkańskich objętych wyłącznymi umowami licencyjnymi – w systemie płatności pay per view, w abonamencie miesięcznym i na sezon.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy