Ekstraklasa - czas gry młodzieżowców. Tylko siedem klubów ze spełnionym wymogiem

Ekstraklasa - czas gry młodzieżowców. Tylko siedem klubów ze spełnionym wymogiem fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Ekstraklasa | Transfery.info

Według stanu na koniec 30. kolejki Ekstraklasy tylko osiem klubów spełniło już wymóg 3000 minut rozegranych przez polskich zawodników urodzonych w 2001 roku i młodszych.

Najwięcej, bo aż przez 7046 minut wystąpili młodzieżowcy Zagłębia Lubin. Pozostałe kluby to: Legia Warszawa. Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Warta Poznań, Cracovia, Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław.

Najbardziej bramkostrzelnymi zawodnikami poniżej 22. roku życia okazali się: Szymon Włodarczyk z Górnika Zabrze (osiem goli) i Michał Rakoczy z Cracovii (siedem goli).

Jeśli limit nie zostanie przekroczony, kluby będą musiały zapłacić karę finansową: trzy miliony złotych za mniej niż 1 000 minut, dwa miliony złotych – od 1 000 do 1 999 minut, milion złotych – od 2 000 do 2 499 minut i pół miliona złotych – od 2 500 do 2 999 minut.

Już teraz wiadomo, że wymogu nie spełni Raków Częstochowa, w którym młodzieżowcy mają rozegranych zaledwie 822 minut. W tym sezonie wystąpiło zaledwie trzech takich zawodników: Kacper Trelowski, Daniel Szelągowski i Szymon Czyż.

Następna w kolejności Lechia Gdańsk (2249 minut) ma jeszcze spore szanse na uniknięcie kary.

Pełne zestawienie drużyn przedstawia się następująco:

Zagłębie Lubin - 7046 minut

Legia Warszawa - 5272 minuty

Piast Gliwice - 4663 minuty

Warta Poznań - 4294 minuty

Górnik Zabrze - 4172 minuty

Cracovia - 3468 minut

Jagiellonia Białystok - 3336 minut

Śląsk Wrocław - 3328 minut

Pogoń Szczecin - 2888 minut

Lech Poznań - 2806 minut

Radomiak Radom - 2789 minut

Korona Kielce - 2696 minut

Widzew Łódź - 2677 minut

Wisła Płock - 2616 minut

Stal Mielec - 2452 minuty

Miedź Legnica - 2382 minuty

Lechia Gdańsk - 2249 minut

Raków Częstochowa - 822 minuty

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy