Ekstraklasa: Dwa kluby pozostały w walce o awans

Ekstraklasa: Dwa kluby pozostały w walce o awans fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com

Górnik Łęczna i ŁKS Łódź to zespoły, które powalczą o awans do Ekstraklasy.

W środowe popołudnie rozgrywane były mecze barażowe o awans do Ekstraklasy. Najpierw naprzeciw siebie stanęły zespoły GKS-u Tychy i Górnika Łęczna, później Arki Gdynia oraz ŁKS-u Łódź.

Jeśli chodzi o pierwsze z tych spotkań, to lepiej rozpoczęli je gospodarze, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Kacpra Piątka.

Później jednak do głosu doszli gości, którzy w 87. minucie wyrównali za sprawą Michała Maka. Regulaminowy czas gry nie dał zatem odpowiedzi, co do zwycięzcy. To samo można odnieść do dogrywki, dlatego potrzebne były rzuty karne.

Te lepiej wykonywali przedstawiciele województwa lubelskiego i to właśnie oni zapewnili sobie awans do finału walki o Ekstraklasę.

Tam spotkają się ze spadkowiczem z tego poziomu rozgrywkowego, a więc ŁKS-em Łódź, który pokonał w Gdyni tamtejszą Arkę.

Wspomniane starcie zakończyło się wynikiem 1-0, a jedyne trafienie zaliczył Pirulo.

Finał został zaplanowany na 20 czerwca, a gospodarzem tego starcia będzie zespół Górnika Łęczna.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”