Ekstraklasa: Flanagan na celowniku trzech polskich klubów

Ekstraklasa: Flanagan na celowniku trzech polskich klubów fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: la Dernière Heure | Walfoot.be

Jon Flanagan znalazł się na radarze Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin - tak przynajmniej uważa „La Dernière Heure”.

28-latek był swego czasu uważany za zawodnika ze sporym potencjałem. Później jednak jego kariera zdecydowanie zwolniła, aż zaprowadziła go do Belgii.

Na początku października podpisał on kontrakt z Charleroi. Tam jednak nie zdołał przebić się do składu i w rundzie jesiennej nie rozegrał żadnego meczu.

Z tego powodu szuka klubu, a belgijskie media twierdzą, że trafi do Polski. Zainteresowanie jego usługami mają przejawiać trzej przedstawiciele Ekstraklasy. Mowa o Jagiellonii Białystok, Górnik Zabrze i Zagłębiu Lubin.

Do transferu miałoby dojść jeszcze w styczniu. W kraju Beneluksu mają nadzieje, że tak się stanie, ponieważ prawy defensor to niemałe obciążenie dla budżetu wspomnianego klubu.

Nie byłoby to pewnie tak bardzo roztrząsane, gdyby nie fakt, że nie łapie się do składu. W Polsce stanowiłby natomiast jedno z większych nazwisk.

Flanagan ma na swoim koncie występ w drużynie narodowej. W 2014 roku po dobrym okresie w barwach Liverpoolu otrzymał powołanie do reprezentacji Anglii. Udało mu się zresztą zadebiutować w spotkaniu przeciwko Ekwadorowi.

Okazało się, że był to jego pierwszy i do tej pory ostatni mecz w koszulce „Synów Albionu”. Później jego kariera drastycznie wyhamowała. Spory wpływ na tę sytuację miały kontuzje, przez które stracił on cały sezon 2014/2015 i znaczną część rozgrywek 2015/2016, a także problemy z prawem, spowodowane napaścią na dziewczynę.

Po wspomnianych kłopotach nie wrócił do pełni dyspozycji, dlatego też był wypożyczany kolejno do Burnley i Boltonu. Tam jednak również furory nie zrobił.

Z tego powodu działacze obecnych mistrzów Anglii zdecydowali się go pozbyć. W lipcu 2018 roku otrzymał on wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu i trafił do Rangersów. Tam jego karierę próbował ratować Steven Gerrard. 

W Szkocji rozstano się z nim bez żalu latem minionego roku i wzmocnił wspomniane Charleroi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy