Ekstraklasa: Paskudna kontuzja Francisco Ramosa

Ekstraklasa: Paskudna kontuzja Francisco Ramosa fot. Canal+ Sport 3
Źródło: Canal+ Sport 3

Francisco Ramos doznał groźnie wyglądającej kontuzji w meczu Radomiaka Radom z Cracovią w Ekstraklasie.

Cracovia objęła prowadzenie w spotkaniu Ekstraklasy z Radomiakiem Radom w 19. minucie, gdy do siatki trafił Michał Rakoczy. 21-latek otrzymał piłkę od Takuto Oshimy i pokonał Gabriela Kobylaka.

Do mało przyjemniej sytuacji na murawie doszło w drugiej połowie. W 77. minucie atakowała drużyna z Radomia, a piłkę od jednego z kolegów dostał Francisco Ramos. Odskoczyła mu ona, co zaowocowało starciem z Oshimą. Portugalczyk z pełnym impetem kopnął go w nogę, prawdopodobnie łamiąc przy tym swoją.

Widok do najprzyjemniejszych nie należał. Piłkarze obu ekip, patrząc na kończynę 28-latka, łapali się za głowy. Ten oczywiście od razu otrzymał pomoc medyczną, a murawę opuścił w karetce.

Prowadzący mecz sędzia Wojciech Myć początkowo ukarał Oshimę czerwoną kartką, ale po skorzystania z systemu VAR anulował swoją decyzję.

Już po tym Cracovia strzeliła radomianom drugiego gola. Jego autorem był Virgil Ghiță, który uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Trzecią bramkę dołożył Patryk Makuch i krakowianie wygrali 3:0.