Ekstraklasa: Piękny gol Mikaela Ishaka i zastanawiający karny na Lukasie Podolskim [WIDEO] fot. Canal+ Sport
Źródło: Canal+ Sport

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Lechem Poznań w Ekstraklasie zaczęło się od szybkiego trafienia Mikaela Ishaka.

W czwartej minucie meczu piłkarze Lecha Poznań spokojnie budowali akcję na własnej połowie. Przyśpieszył ją Radosław Murawski, który uruchomił Filipa Marchwińskiego. Ofensywny pomocnik „Kolejorza” odegrał piłkę do Adriela Ba Louy, który zdecydował się na drybling, by zaraz oddać ją Marchwińskiemu. Górnik Zabrze próbował wybić futbolówkę z dala od swojego pola karnego, ale na nieszczęście dla niego trafiła ona wprost pod nogi Mikaela Ishaka. Szwedzki napastnik popisał się pięknym strzałem lewą nogą. Przed minięciem linii piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

Górnik doprowadził do remisu już kilka minut później. Sędzia główny Bartosz Frankowski wskazał na jedenasty metr po tym, jak w polu karnym Lecha upadł Lukas Podolski. Sytuacja wzbudziła pewne wątpliwości. Można się zastanawiać, czy aby Niemiec nie upadał przed dotknięciem go przez Antonio Milicia.

Karnego na bramkę dla zabrzan zamienił Szymon Włodarczyk, notując czwarte trafienie w tym sezonie.

Lech remisuje z Górnikiem 1:1. Na ten moment w tabeli Ekstraklasy oba zespoły dalej dzieli pięć punktów.