Ekstraklasa: Poznaliśmy termin zimowego okna w Polsce. Jest zmiana na tle poprzednich lat! [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Poznaliśmy termin zimowego okna w Polsce. Jest zmiana na tle poprzednich lat! [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Zbigniew Boniek [Twitter] | Przegląd Sportowy

Polski Związek Piłki Nożnej, po rozpatrzeniu pisma przesłanego przez władze Ekstraklasy, podjął decyzję o ustaleniu terminu rozpoczęcia zimowego okna transferowego na 25 stycznia.

W normalnych okolicznościach kluby zyskałyby możliwość dokonywania wzmocnień najwcześniej 1 lutego, a wówczas miałyby maksymalnie cztery tygodnie na dopełnienie wszystkich formalności. Jak już jednak wiemy, na wniosek Rady Nadzorczej Ekstraklasy runda wiosenna rozgrywek rozpocznie się tydzień wcześniej niż pierwotnie planowano.

Idąc za ciosem, ten sam organ postanowił działać w kwestii przyśpieszenia startu zimowego okna transferowego. Pierwotnie wydawało się, że może to nastąpić już 1 stycznia, ale z przyczyn formalnych to nie będzie możliwe.

Musimy bowiem wiedzieć, że w naszym kraju okno jest jedno dla wszystkich ekip występujących pod batutą Polskiego Związku Piłki Nożnej, o czym przypomniał Łukasz Wachowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Koniec końców, mimo wszystko również i tym razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Jak poinformował bowiem Zbigniew Boniek, okno transferowe wystartuje 25 stycznia i będzie otwarte przez regulaminowe cztery tygodnie, czyli polski deadline przypadnie na poniedziałek 22 lutego. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy