Ekstraklasa: Przewidywane składy na Legia Warszawa - Lech Poznań

Ekstraklasa: Przewidywane składy na Legia Warszawa - Lech Poznań fot. Mateusz Kostrzewa | Legia.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | Przegląd Sportowy | Legia.net | KKSLECH.com

Już dzisiaj będziemy świadkami wielkiego klasyku polskiej piłki, w którym Legia Warszawa podejmie na Łazienkowskiej Lecha Poznań.

Oba zespoły po zakończeniu poprzedniego sezonu aspirowały do gry w europejskich pucharach. „Wojskowi” zaczęli od zmagań w eliminacjach do Ligi Mistrzów, podczas gdy „Kolejorz” otrzymał szansę powalczenia o udział w Lidze Europy. Koniec końców giganci Ekstraklasy rywalizowali o ten sam cel.

Różnica polega na tym, że tylko ekipa z Wielkopolski go zrealizowała i od końcówki października występuje w fazie grupowej młodszego brata Champions League. To odbija się na jej sytuacji w rodzimych rozgrywkach.

W tej chwili Lech Poznań plasuje się dopiero na dwunastym miejscu w tabeli, zaś Legia Warszawa okupuje trzecią pozycję. Mimo siedmiopunktowej przewagi stołecznego klubu, bezpośredni pojedynek wciąż budzi ogromne emocje. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji kadrowej w zespołach Czesława Michniewicza i Dariusza Żurawia.

Mocno osłabieni są gospodarze, którym pomóc nie mogą José Kanté, Domagoj Antolić, Michał Karbownik oraz Tomáš Pekhart. Ponadto świeżo po walce z koronawirusem jest Luquinhas, a w ostatnich dniach nie trenował Bartosz Slisz, dlatego opcje są bardzo ograniczone.

W zupełnie innym położeniu są goście. Na pewno nie zagrają Bohdan Butko, Mickey van der Hart i Filip Szymczak. Na tym lista nieobecnych się kończy, co jasno pokazuje, jaki komfort ma opiekun przyjezdnych.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00, a jego transmisję przeprowadzą stacje TVP 1, CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K ULTRA HD i CANAL+ SPORT 3.

***

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Lech Poznań (według „Przeglądu Sportowego”):

LEGIA WARSZAWA:

Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Wszołek, Martins, Slisz, Gwilia, Valencia – Rosołek.

LECH POZNAŃ:

Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Puchacz – Skóraś, Moder, Ramirez, Tiba, Kamiński – Ishak.

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Lech Poznań (według serwisu internetowego Legia.net):

LEGIA WARSZAWA:

Boruc – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Wszołek, Martins, Kapustka, Gwilia, Valencia – Rosołek.

LECH POZNAŃ:

Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Kraweć – Moder, Tiba – Kamiński, Ramirez, Puchacz – Ishak.

Przewidywane składy na mecz Legia Warszawa - Lech Poznań (według serwisu internetowego KKSLECH.com):

LEGIA WARSZAWA:

Miszta – Juranović, Lewczuk, Jędrzejczyk, Mladenović – Kapustka, Martins, Gvilia – Wszołek, Rosołek, Valencia.

LECH POZNAŃ:

Bednarek – Czerwiński, Šatka, Rogne, Puchacz – Tiba, Moder – Skóraś, Ramirez, Kamiński – Ishak.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy