El Clásico o 13? Prezes RFEF komentuje: To szaleństwo!

El Clásico o 13? Prezes RFEF komentuje: To szaleństwo!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Nie tak dawno pojawiły się doniesienia, jakoby El Clásico miało zostać rozegrane w godzinach popołudniowych. Luis Rubiales, prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, uważa jednak takie rozwiązanie za absurdalne.

Pierwotnie mecz z udziałem Barcelony i Realu Madryt miał odbyć się 26 października o godzinie 13:00. Na przeszkodzie stanęły jednak zamieszki w Katalonii, co poskutkowało przeniesieniem zawodów na 18 grudnia. Niemniej wciąż nie znamy dokładnej godziny rozegrania El Clásico.

W efekcie hiszpańskie media zaczęły spekulować, że również i tym razem spotkanie będzie miało miejsce o godzinie 13:00. To oczywiście byłby gest w kierunku azjatyckich kibiców, lecz taki zabieg powodowałby ogromne problemy dla fanów ze Starego Kontynentu, tym bardziej że mecz wypada w środę.

Do całej sprawy postanowił odnieść się Luis Rubiales, prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, który przyznał, że nie wyobraża sobie takiego scenariusza.

– El Clásico o 13? To szaleństwo! Nie wydaje mi się, aby popełniono tak straszliwy błąd, to chyba ich jakaś nowa zagrywka… Nie może jednak do tego dojść, a ponadto każdy pomysł należy najpierw przedyskutować. W tym przypadku nie sądzę, że LaLiga nagnie własne zasady i zorganizuje mecz o takiej godzinie – stwierdził.

– Mogę zapewnić, że to spotkanie nie zostanie rozegrane o godzinie 13:00. Natomiast dojdzie do tego o naturalnej porze, tj. w późnych godzinach popołudniowych lub wieczorem – dodał.

FC Barcelona i Real Madryt pomimo zaległego meczu nadal znajdują się w czubie tabeli i mają na swoim koncie po 22 punkty. Dziś obie ekipy czeka konfrontacja odpowiednio z Celtą Vigo (o 21:00) oraz Eibarem (o 18:30).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy