El Clásico: Vinícius Júnior poprawił wyczyn Leo Messiego. Brazylijczyk najmłodszym strzelcem

El Clásico: Vinícius Júnior poprawił wyczyn Leo Messiego. Brazylijczyk najmłodszym strzelcem fot. Real Madryt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: OptaJose

Vinícius Júnior został najmłodszym zdobywcą gola w El Clásico w XXI wieku.

Brazylijczyk przyczynił się do odniesienia prestiżowego zwycięstwa Realu Madryt nad Barceloną (2:0) za sprawą otworzenia wyniku spotkania w 76. minucie po wykorzystaniu świetnego podania od Toniego Kroosa.

Statystycy bardzo szybko wyliczyli, że Vinícius Júnior zapisał się w ten sposób w historii El Clásico, jako najmłodszy strzelec w najważniejszym pojedynku ligowym mającym miejsce w Hiszpanii w XXI wieku.

Skrzydłowy mający 19 lat i 233 dni pobił w ten sposób wyczyn Lego Messiego, który w marcu 2007 roku zdobył gola dla „Dumy Katalonii” w wieku 19 lat i 259 dni. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy